• aaaaze.jpg
 • aaanexans.jpg
 • agrana.jpg
 • armex.jpg
 • atom.jpg
 • baazielona.jpg
 • bnexans.jpg
 • bsb.jpg
 • frubella.jpg
 • gmina.jpg
 • kimex.jpg
 • nexans.jpg
 • nnze.jpg
 • powiatbialobrzegi.jpg
 • zapilicze-logo.jpg
 • zbyszko.jpg

IMG 1965

100 lat klubu sportowego Pilica. Odcinek 13/20

18W tym roku obchodzimy jubileusz 100 lat powstania klubu sportowego Pilica. Na naszych stronach przybliżamy historię klubu w 20 odcinkach. Są to fragmenty części opisowej oraz zdjęcia z albumu, który ukaże z okazji jubileuszu.
W 1990 roku w ramach obchodów 450-lecia nadania praw miejskich Białobrzegom został rozegrany mecz Pilicy Białobrzegi z pierwszoligową Legią Warszawa oraz Old boys Pilica z dziennikarzami i działaczami PZPN. Na stadionie gościli Kazimierz Górski – prezes PZPN, Michał Listkiewicz – międzynarodowy sędzia, Stanisław Krzesiński – trener kadry zapaśników, Andrzej Wroński – mistrz olimpijski w zapasach. Blok imprez sportowo-rekreacyjnych przygotował zespół działaczy i przyjaciół klubu wśród których byli: Stanisław Kubica, Wiesław Banachowicz, Ryszard Krzesiński, Arkadiusz Kurowski, Stefan Zbiciak, Andrzej Mruk, Kazimierz Oleszek, Ryszard Rogalski, Marek Młodziński, Jerzy Traczyk, Marek Góralski, Bogdan Kośla.

Czytaj więcej...

Transferowa ofensywa Pilicy

obrazek uniwersalny artykulDo startu rozgrywek III ligi został tydzień. Tym razem bardzo długo czekaliśmy z ogłoszeniem nowych zawodników, którzy wzmocnią Pilicę przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023.
Dziś już wiadomo, że nowymi zawodnikami Pilica zostaną: Piotr Grober z Wilgi Garwolin, Mikołaj Zawistowski z Sokoła Kleczew, Mateusz Krawczyk z juniorów Rakowa Częstochowa, Wiktor Koptas z rezerw Radomiaka Radom, Łukasz Racis z Orła Baniochy, Aleksander Stawiarz z Jagiellonii II Białystok oraz Piotr Drabik z Unii Skierniewice.
Piotr Grober to 21-letni pomocnik, który ostatnio występował w Wildze Garwolin, a wcześniej m.in. w Górniku II Łęczna czy Stali Stalowa Wola.
Mikołaj Zawistowski ma 22 lata i gra na pozycji bocznego obrońcy bądź pomocnika. Jest wychowankiem Legii Warszawa, a ostatnio grał w Sokole Kleczew.
Mateusz Krawczyk ma 19 lat i ostatnio występował w juniorach Rakowa Częstochowa. Jest wychowankiem Championa Pionki, a jego nominalną pozycją jest lewa strona (obrona bądź pomoc).
Wiktor Koptas to 17-letni bramkarz, który jest wychowankiem MSPN Radomiaka Radom. Ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w IV-ligowym Zamłyniu Radom.
Łukasz Racis ma 19 lat na boisku występuje jako ofensywny pomocnik bądź napastnik. Jest wychowankiem Wigier Suwałki, a ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w Orle Baniocha.
Aleksander Stawiarz ma 19 lat i występuje najczęściej jako napastnik. Ostatnio reprezentował rezerwy Jagiellonii Białystok, wcześniej przez długi okres występował w juniorach Legii Warszawa.
Piotr Drabik jest 18-letnim obrońcą, wychowankiem Agrykoli Warszawa, a ostatni sezon spędził w Unii Skierniewice.

Czytaj więcej...

Porażka z juniorami Legii

obrazek uniwersalny artykulW trzecim test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej 2022/2023 Pilica Białobrzegi przegrała z juniorami Legii występującymi w Centralnej Lidze Juniorów 2-4.
Mecz rozegrano w ośrodku Legia Trening Center, który znajduje się w Książenicach.
Początek spotkania należał do naszego zespołu. Już na samym początku Pilica objęła prowadzenie po strzale Konrada Rudnickiego. W 25 minucie gospodarze po składnej akcji doprowadzili do wyrównania. Nasz zespół jednak szybko odzyskał prowadzenie po rzucie karnym, którego pewnym egzekutorem okazał się Bartosz Zawadzki.

Czytaj więcej...

Remis z Pogonią. W sobotę z Legią CLJ

obrazek uniwersalny artykulW kolejnym test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej 2021/2022 Pilica Białobrzegi zremisowała z III-ligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1-1.
Mecz rozegrano w Białobrzegach.
Pierwsza połowa była dość wyrównana z minimalną przewagą gości z której jednak tak naprawdę niewiele wynikało. Tak naprawdę klarownych sytuacji z obydwu stron praktycznie w tej części nie było.
Druga połowa w której to w obydwu zespołach była mnóstwo zmian przyniosła zdecydowanie więcej ożywienia. Na prowadzenie nasz zespół wyprowadził pięknym strzałem z rzutu wolnego zawodnik testowany z Ukrainy. Kiedy wydawało się, że wynik ten utrzyma się do samego końca meczu goście w samej końcówce doprowadzili do wyrównania i spotkanie zakończyło się remisem.

Czytaj więcej...