Porażka z Mławianką. W środę ze Świtem

obrazek uniwersalny artykulW meczu XXIX kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Mławianką Mława 0-1.
W spotkaniu z Mławianką z różnych powodów nie mogli zagrać Bartłomiej Michalski oraz Adrian Kazimierczak.
Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, ale nasz zespół dość dobrze i mądrze się bronił. Mławianka najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miała w 30 minucie, kiedy to wykonywała rzut karny. Jednak Grabowski pomylił się z jedenastu metrów. Pilica od 43 minuty grała w osłabieniu, kiedy to drugą żółtą kartkę otrzymał Michał Bryszewski. Do przerwy jednak bramki nie padły.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla naszego zespołu, kiedy to w 51 minucie Markowicz płaskim strzałem dał prowadzenie gospodarzom. W 56 minucie Pilica miała świetną okazję do wyrównania, kiedy to arbiter tego meczu podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Jednak strzał Aleksandra Stawiarza obronił golkiper gospodarzy. Mimo tego faktu i gry w osłabieniu Pilica dalej dążyła do wyrównania. Kolejna okazja nadarzyła się w 76 minucie i kolejny rzut karny dla Pilicy. Tym razem do piłki podszedł Oskar Wojtysiak i… fatalnie przestrzelił. Czegoś takiego osobiście nie pamiętam, żeby zmarnować dwa rzuty karne w jednym spotkaniu. Na domiar złego w 88 minucie nasz zespół grał już w „dziewiątkę”, kiedy drugą żółtą kartkę otrzymał Kacper Kacprzycki. Więcej goli w tym meczu nie padło i Pilica przegrała kolejne spotkanie.
Nic już nie uratuje naszej drużyny, w przyszłym sezonie występować będziemy na IV-ligowym szczeblu.
Kolejny mecz Pilica rozegra w środę 15 maja o godzinie 17.30 na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Mławianka Mława – Pilica Białobrzegi 1-0 (0-0)
Bramki: Markowicz 51
Pilica: Ziółko – Chojczak, Walasek, Jakubiec, Kacprzycki, Bryszewski, Zawadzki, Cichocki (65 Głowacki), Wojtysiak (81 Dohojda), Koterwas (81 Zborowski), Stawiarz