Wygrana z rezerwami Znicza. Za tydzień z Perłą

zniczpilica1W meczu VI kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe rezerwy Znicza Pruszków 2-0.
Pierwsza połowa bardzo dobrze rozpoczęła się dla podopiecznych trenera Bolesława Strzemińskiego. Już w 5 minucie z rzutu rożnego krótko do Michała Kucharczyka zagrał Marcin Rawski. Ten ponownie odegrał na 12 metr do niepilnowanego Mateusza Jaworskiego, który płaskim strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Mimo strzelenia szybkiej bramki nasz zespół w dalszym ciągu nadawał ton grze w meczu. Kilka minut później dośrodkowanie Damiana Stanisławskiego w pole karne i wszyscy nasi zawodnicy minęli się z piłkę. Gospodarze od początku grali dość ostro, czego efektem były szybkie żółte kartki dla nich. W 30 minucie strzał z rzutu wolnego Bartka Zawadzkiego obronił golkiper gości. W 40 minucie po ostrym kolejnym faulu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został napastnik Znicza Podliński. Do przerwy wynik pozostał bez zmian.
Druga połowa zaczęła się od ponownych ataków Pilicy. Najpierw dobrą okazję nie wykorzystał Michał Kucharczyk, a następnie z piłką minął się Piotr Skałbania. Gospodarze momentalnie byli bezradni wobec dobrej gry obronnej naszego zespołu i zwyczajnie zaczynało im brakować argumentów w tym spotkaniu. Grali jednak dość ostro, czego efektem była kolejna czerwona kartka dla zawodnika Znicza Jóźwiaka. Od 65 minuty gospodarze grali zatem w „9”. Nasz zespół jednak dopiero w 74 minucie zdobył drugą bramkę w tym meczu. Ponownie z rzutu rożnego dośrodkowywał Rawski, a tym razem w polu karnym najwyżej wyskoczył Rafał Białecki, który głową skierował futbolówkę do siatki. Po tym golu emocje opadły, a w naszym zespole trener dał pograć zawodnikom rezerwowym. Mimo kilku dobrych okazji do zmiany wyniku bramek w tym spotkaniu więcej nie padło.
Cieszy drugie zwycięstwo odniesione na wyjeździe w tym sezonie oraz to, że w dalszym ciągu znajdujemy się w ścisłej czołówce IV ligi. Brawo drużyna!
Następne spotkanie ligowe Pilica rozegra w sobotę 15 września o godzinie 16. Tym razem na własnym stadionie podejmować będziemy Perłę Złotokłos.

Znicz II Pruszków – Pilica Białobrzegi 0-2 (0-1)
Bramki: Jaworski 5, Białecki 74
Pilica: F.Adamczyk – Białecki (77 Janik), Jaworski, Janowski, Kencel (85 W.Adamczyk), Stróżka (86 Król), Rawski, Zawadzki (74 B.Janiszewski), Stanisławski (67 Michalski), Skałbania (86 T.Janiszewski), Kucharczyk