Orzeł rozgromiony. W niedzielę z rezerwami Znicza

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu V kolejki IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi na własnym stadionie wysoko pokonała beniaminka ligi Orzeł Unin 7-0.
Pierwsza połowa, a właściwie jest pierwsze trzydzieści minut była dość senna w wykonaniu obydwu zespołów, a gra toczyła się głównie w środku pola. I to dodatkowo goście mieli dwie dobre okazje do zdobycia gola, jednak czujnie w naszej bramce zachowywał się Filip Adamczyk. Dopiero po tym czasie nasz zespół włączył „drugi bieg” i dość szybko odebrał gościom ochotę do gry. W 32 minucie po zagraniu w pole karne Michał Kucharczyk znalazł się tuż przed bramkarzem gości i został przez niego sfaulowany. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany. Minutę później padł kolejny gol. Marcin Rawski ograł dwóch zawodników Orła i uderzył z 18 metrów w górny róg bramki i golkiper gości był bez szans. W 41 minucie dośrodkowanie w pole karne i do piłki najwyżej wyskoczył Piotr Skałbania i głową zdobył kolejnego gola. Dwie minuty później faulowany był przed polem karnym Rafał Stróżka. Piłkę na 16 metr wycofał Rawski, a tam niepilnowany Bartek Zawadzki płaskim strzałem zdobył czwartą bramkę w tym meczu.
Druga połowa to była już absolutna dominacja podopiecznych trenera Bolesława Strzemińskiego. Najpierw w 64 minucie Kucharczyk ograł defensywę gości, zagrał do Skałbani, a ten strzałem w długi róg po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza gości. Kolejną bramkę z rzutu karnego dołożył również Kucharczyk. Tym razem w polu karnym faulowany był wprowadzony w drugiej połowie Damian Stanisławski. Popularny „Kucharz” nie dał po raz kolejny bramkarzowi gości żadnych szans. W 78 minucie nastąpiła na boisku dość ciekawa sytuacja. Kilka minut wcześniej w zespole gości nastąpiła zmiana na pozycji bramkarza. Prostopadłą piłkę w pole karne otrzymał Stanisławski. Bramkarz gości ratując sytuację faulował naszego gracza, za co otrzymał czerwoną kartkę. Na kilka ostatnich minut w bramce stanął zawodnik z pola. Wynik meczu ustalił wprowadzony również w drugiej połowie Tomasz Janiszewski, który wykończył ładną zespołową akcję.
Wynik meczu nie uległ już zmianie i tym samym odnieśliśmy kolejne efektowne zwycięstwo.
W następnej kolejce Pilica zagra na wyjeździe z rezerwami Znicza Pruszków. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 9 września o godzinie 11.
Wcześniej rozegrany zostanie mecz o Puchar Polski na szczeblu okręgowym. Pilica zmierzy się na wyjeździe z Zamłyniem Radom w środę 5 września o godzinie 17.

Pilica Białobrzegi – Orzeł Unin 7-0 (4-0)
Bramki: Kucharczyk 32 - karny, 72 - karny, Rawski 33, Skałbania 41, 64, Zawadzki 43, T. Janiszewski 88
Pilica: F. Adamczyk - Michalski, Janowski, Jaworski, Białecki (65 Janik), Zawadzki (55 Stanisławski), Rawski (85 Król), Stróżka, Kencel (67 W. Adamczyk), Skałbania (73 B. Janiszewski), Kucharczyk (80 T. Janiszewski).