Wysoka wygrana na koniec ligi.

obrazek uniwersalny artykulW meczu XXX kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi rozgromiła na wyjeździe Lks Promna aż 6-0.
W spotkaniu z Promną z różnych przyczyn (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Mateusz Jaworski, Maciej Kencel, Patryk Strus i Piotr Skałbania.
Mecz od początku toczony był pod dyktando podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego. Już w 12 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Damian Stanisławski. Minął dwóch obrońców Promny uderzył z 16 metrów tuż przy słupku i piłka wpadła do siatki. W 20 minucie było już 2-0. Tym razem długie podanie głową zgrał Konrad Paterek do wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Chrzanowskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał bramkarzowi gospodarzy żadnych szans. Na kolejnego gola kibice czekali do 35 minuty. Po raz kolejny prawą stroną urwał się Stanisławski, zdecydował się na strzał z rogu pola karnego i piłka wylądowała pod poprzeczką. W 43 minucie po bardzo ładnej akcji zespołowej Kamil Hernik zagrał prostopadłą piłkę do Paterka, który podwyższył wynik tego spotkania.
Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. W 54 minucie błąd popełnił obrońca gospodarzy, piłkę zabrał mu Paterek i popędził na bramkę gospodarzy. Jednak przytomnie odegrał do Marcina Rawskiego, który dopełnił formalności zdobywając kolejnego gola. Chwilę później kolejny błąd obrony gospodarzy jednak tym razem strzał Huberta Śliwińskiego obronił golkiper Promny. W 79 minucie wynik meczu ustalił Hernik decydując się na strzał z 18 metrów, a piłka wpadła tuż przy słupku bramki gospodarzy. Goli mogło być znacznie więcej jednak wynik nie zmienił się i Pilica na koniec sezonu odniosła efektowne zwycięstwo.
Warto odnotować fakt, że w tym meczu zadebiutował 16-letni Paweł Sapała, wychowanek Pilicy, który w końcówce zmienił w bramce Sebastiana Przyrowskiego.
Po tym meczu okazało się, że był to ostatnie spotkanie Promny w IV lidze, która po porażce rezerw Legii Warszawa po dwóch latach gry na tym poziomie rozgrywkowym spada do ligi okręgowej.
Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach. IV liga rozpoczyna nową rundę 11 sierpnia. Treningi zaś nasz zespół wznowi na początku lipca.

Lks Promna – Pilica Białobrzegi 0-6 (0-4)
Bramki: Stanisławski 12, 35, Chrzanowski 20, Paterek 43, Rawski 54, Hernik 79
Pilica: Przyrowski (76 Sapała) – Kacperkiewicz, Białecki, Janowski, Karasek, Stróżka (63 Bykowski), Rawski, Hernik, Paterek, Chrzanowski (46 Śliwiński), Stanisławski