Porażka ze Spartą. Kończymy ligę derbami z Promną

obrazek uniwersalny artykulW meczu XXIX o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew 0-1.
W spotkaniu ze Spartą nie mogli zagrać Mateusz Jaworski, Rafał Białecki (kontuzje) oraz Patryk Strus (kartki).
Pierwsza połowa to głównie walka i gra w środku pola z obydwu stron. Gospodarze nastawieni głównie na ataki i mocną obronę jako pierwsi stworzyli dobrą okazję do zdobycia bramki jednak w bramce dobrze zachował się Sebastian Przyrowski. Później do głosu zaczął dochodzić nasz zespół jednak brakowało dokładności i precyzji. W 30 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Konrad Paterek jednak w ostatniej chwili został zblokowany przez obrońcę Sparty. Gdy wydawało się, że kolejne akcje przyniosą oczekiwany skutek to Sparta zdobyła bramkę. W 38 minucie po zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Kubat i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki Pilicy.
W drugiej połowie wprowadzeni zostali Damian Stanisławski i Marcin Bykowski. Nasz zespół z minuty na minutę osiągał przewagę, jednak gospodarze umiejętnie się bronili. Na bramkę Sparty uderzali Kamil Hernik, Damian Stanisławski czy też Jakub Chrzanowski jednak golkiper gospodarzy bronił bardzo dobrze. Sparta atakowała głównie z kontry i skutecznie rozbijała nasze ataki. W 82 minucie ponownie w sytuacji sam na sam znalazł się Paterek, ale źle przyjął piłkę. Najlepszą okazję do wyrównania nasz zespół miał w 90 minucie. Wtedy to Paterek ładnie ograł dwóch zawodników Sparty, dograł w pole karne do Chrzanowskiego jednak piłka po strzale tego drugiego trafiła w poprzeczkę. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie.
Porażka to dobitnie podkreśliła słabą w wykonaniu naszej drużyny rundę wiosenną.
Dodajmy, że po tej kolejce naszą grupę wygrała drużyna Broni Radom. Gratulujemy i życzymy powodzenia w barażach o awans do III ligi.
Teraz do rozegrania został jeszcze mecz derbowy z Promną. O co właściwie gramy? O honor, o zachowaniu twarzy, o dobre imię… Trudno tak naprawdę powiedzieć.
Mecz z Promną w sobotę 16 czerwca o godzinie 17 na boisku w Falęcicach.

Sparta Jazgarzew – Pilica Białobrzegi 1-0 (1-0)
Bramka: Kubat 38
Pilica: Przyrowski – Stróżka, Janowski, Karasek, Kencel (74 Kacperkiewicz), Rawski (46 Bykowski), Hernik, Skałbania, Śliwiński (46 Stanisławski), Paterek, Chrzanowski