Wygrana z Drogowcem. W sobotę z Mazurem

obrazek uniwersalny artykulW meczu XVI kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Drogowca Jedlińsk 2-1. W meczu z Drogowcem nie mogli zagrać Michał Janowski (kartki), Rafał Białecki i Filip Kacperkiewicz (sprawy służbowe). Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego. Najpierw dogodnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Piotr Skałbania. W 18 minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Na strzał w dystansu zdecydował się Konrad Paterek, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 30 minucie było już 2-0. Tym razem w pole karne zagrał Marcin Rawski a po raz kolejny znalazł się Paterek, który zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu.

Druga połowa to śmielsze ataki gospodarzy. Już w 58 minucie po błędzie jednego z naszych zawodników kontaktową bramkę zdobył Janiszewski. Chwilę później gospodarze po drugiej żółtej kartce jednego ze swoich obrońców grali w osłabieniu. Gdy wydawało się, że wynik Pilicy nie jest już zagrożony, to gospodarze lepiej zaczęli grać lepiej i mieli jeszcze swoje okazje do wyrównania. Na szczęście tym razem to na koniec spotkania nasz zespół mógł cieszyć się z wygranej.
Jednocześnie po porażce Broni z Mszczonowianką nasz zespół w dalszym ciągu ma szanse na wejście do baraży o awans do III ligi. W następnej kolejce Pilica ze względu na Majowe Dni Białobrzegów zmierzy się na własnym stadionie w sobotę 26 maja o godzinie 11 z Mazurem Karczew.
Warto dodać, że trenerem gości jest były długoletni szkoleniowiec Pilicy Arkadiusz Modrzejewski, a w drużynie grają też byli zawodnicy Pilicy: Jacek Moryc i Arkadiusz Oziewicz.
Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Drogowiec Jedlińsk - Pilica Białobrzegi 1:2 (0:2)
Bramki: Janiszewski 58 - Paterek 18, 30
Pilica: Przyrowski – Stróżka, Jaworski, Karasek, Bykowski (46 Chrzanowski), Rawski, Hernik (90 Stanisławski), Strus (68 Kencel), Śliwiński (75 Sadzik) Paterek, Skałbania