Remis z Błonianką. W niedzielę z rezerwami Znicza

W spotkaniu XXII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi zremisowała na wyjeździe z Błonianką Błonie 0-0.

Do składu po pauzie za żółte kartki wrócili Mateusz Jaworski, Hubert Śliwiński i Jakub Chrzanowski, a na ławce rezerwowych usiedli zaś po długiej przerwie Michał Janowski i Piotr Skałbania.
Pierwsza połowa zaczęła się od ataków Pilicy jednak szarże zawodników naszego zespołu były skutecznie przerywane przez defensywę gospodarzy. W miarę upływu czasu do coraz śmielej atakowali gospodarze jednak ich akcje również były mądrze przerywane. W 33 minucie dobrą okazję do objęcia prowadzenie nie wykorzystała Pilica, kiedy to strzał Damiana Stanisławskiego trafił w słupek. W 40 minucie tym razem Błonianka mogła objąć prowadzenie jednak po strzale jednego z zawodników gospodarzy piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów Pilicy.
Druga połowa nie zmieniła obrazu tego meczu. Obydwa zespoły dążyły do zdobycia gola i przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Pilica mogła objąć prowadzenie w 54 minucie jednak zabrakło precyzji i dokładności przy wykończeniu akcji. Następnie Błonianka od 70 minuty ruszyła do zdecydowanych ataków jednak nasza obrona grała bez zastrzeżeń. W samej końcówce zawodnik gospodarzy próbował wymusić rzut karny, jednak sędzia główny zamiast jedenastki upomniał zawodnika z Błonia żółtą kartkę. Wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.
Warto odnotować, że po raz pierwszy w tej rundzie zagrali Michał Janowski i Piotr Skałbania. Cieszy powrót do gry tych doświadczonych zawodników, którzy z pewnością wzmocnią i poprawią naszą grę zarówno w obronie jak i ataku.
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z rezerwami Znicza Pruszków. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 6 maja o godzinie 15.

Błonianka Błonie – Pilica Białobrzegi 0-0
Pilica: Przyrowski – Stróżka, Białecki (23 Janowski), Jaworski, Karasek, Strus (66 Śliwiński), Rawski, Bykowski (64 Skałbania), Paterek, Hernik, Stanisławski