Wygrana w Skórcu. W sobotę do Błonia

W meczu XXI kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Naprzód Skórzec 3-2.

W spotkaniu z Naprzodem z powodu kontuzji nie zagrali Michał Janowski, Piotr Skałbania oraz Maciej Kencel. Za żółte kartki zaś pauzowali Mateusz Jaworski, Hubert Śliwiński i Jakub Chrzanowski.
Mecz nie rozpoczął się dobrze dla podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego. Już w 6 minucie po faulu Sebastiana Przyrowskiego sędzia główny podyktował rzut karny dla gospodarzy. Futbolówkę do siatki pewnie skierował Kruszewski. Na szczęście odpowiedź Pilicy nastąpiła bardzo szybko. Już w 19 minucie Damian Stanisławski zagrał do Konrada Paterka, który mocnym strzałem doprowadził do remisu. Jednak gospodarze nie załamali się i szybko ponownie objęli prowadzenie. W 27 minucie po zespołowej akcji piłkę do siatki Pilicy skierował tym razem Kisiel. Pilica po stracie gola ruszyła do ataków, jednak gospodarze długo skutecznie się bronili. Dopiero w 43 minucie stan meczu wyrównał się. Tym razem dobrą akcję Paterka zakończył Kamil Hernik.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości. Gra była jednak dość nerwowa, przez co było dużo przypadku. Dopiero w 63 minucie Pilica wyszła na prowadzenie. Tym razem ładną, indywidualną akcją popisał się Stanisławski, który po raz trzeci pokonał golkipera gospodarzy. Naprzód chciał odpowiedzieć, jednak z każdą minutą brakowało sił temu zespołowi. Nasza drużyna zaczęła umiejętnie się bronić i wyprowadzała kontry. Po jednej z nich tym razem rzut karny został podyktowany dla naszego zespołu. Jednak strzał Hernika minął światło bramki gospodarzy. Mimo usilnych starań obydwu zespołów wynik nie uległ już zmianie i Pilica po raz pierwszy w tej rundzie mogła cieszyć się z wyjazdowego zwycięstwa.
Miejmy nadzieję, że teraz zespół zacznie grać zdecydowanie lepiej i zdobywać punkty, które pozwolą skutecznie walczyć o pozycję lidera IV ligi.
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Błonianką Błonie. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 28 kwietnia o godzinie 11.

Naprzód Skórzec – Pilica Białobrzegi 2-3 (2-2)
Bramki: Kruszewski 6, Kisiel 29 – Paterek 19, Hernik 43, Stanisławski 63
Pilica: Przyrowski – Kacperkiewicz, Białecki, Karasek, Stróżka, Strus, Rawski, Bykowski, Paterek, Hernik, Stanisławski (90 Sadzik)