Wygrana z Perłą. W sobotę z Wilgą

pilica 05042018W meczu XVII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym boisku Perłę Złotokłos 2-0. W meczu z Perłą do składu wrócił Damian Stanisławski, a zabrakło tym razem Michała Janowskiego, Macieja Kencla, Piotra Skałbani, Marcina Bykowskiego i Jakuba Chrzanowskiego. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego. Już 18 minucie po rajdzie lewą stroną boiska Konrada Paterka niecelnie nad bramką uderzał Marcin Rawski. W 30 minucie Pilica objęła prowadzenie.

Tym razem z prawej strony dośrodkował Paterek wzdłuż pola karnego, gdzie najprzytomniej zachował się Patryk Strus i umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę później po strzale Huberta Śliwińskiego dobrze interweniował bramkarz gości.
W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, nadal stroną zdecydowanie dominującą była Pilica jednak na podwyższenie wyniku trzeba było czekać aż do 77 minuty. Wtedy to w pole karne z rzutu wolnego zagrywał Rawski, a najlepiej zachował się Rafał Białecki, który głową po raz drugi trafił do siatki rywala. Goście pierwszy celny strzał oddali dopiero w 80 minucie meczu i tak naprawdę przez całe spotkanie poważnie nie zagrozili naszej bramce.
Wartym odnotowania jest debiut w seniorskiej drużynie wychowanka klubu Krystiana Bieniasa.
W następnym meczu Pilica zmierzy się z Wilgą Garwolin. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 15 na stadionie w Białobrzegach.

Pilica Białobrzegi – Perła Złotokłos 2-0 (1-0)
Bramki: Strus 30, Białecki 77
Pilica: Przyrowski – Stróżka, Jaworski, Białecki, Karasek, Rawski, Strus, Hernik (80 Bienias) , Karasek, Śliwiński (66 Kacperkiewicz), Paterek (86 Sadzik), Stanisławski