Porażka z rezerwami Łks. Za tydzień z Unią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XVI kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Łks II Łódź 1-3.
W spotkaniu z rezerwami Łks-u nie mogli zagrać Piotr Drabik, Bartłomiej Michalski (kartki) oraz Konrad Paterek i Kamil Czarnecki (kontuzje). Po pauzie do składu wrócili Maciej Kencel oraz Mateusz Krawczyk.
Pierwsza połowa toczyła się zdecydowanie pod dyktando zespołu z Łodzi. Już w 5 minucie groźnie na bramkę Pilicy uderzał Javi Moreno, jednak czujnie między słupkami zachował się Wiktor Koptas. Goście jednak z każdą minutą coraz mocniej nacierali i dopięli swego w 21 minucie. Potężnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Radaszkiewicz i nasz golkiper musiał wyjmować piłkę z siatki. Cztery minuty później było już 0-2. Ten sam zawodnik popędził na bramkę prawym skrzydłem, a gdy dobiegł do końca boiska, zawrócił odbijając tym razem w stronę linii pola karnego, skąd popisał się precyzyjnym podaniem do pozostawionego bez opieki na szóstym metrze Glapki, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie dla gości. Do przerwy więcej bramek nie padło.
Druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Nasz zespół z każdą minutą grał coraz odważniej i miał swoje okazje do zmniejszenia prowadzenia gości. W 64 minucie nasz zespół zdobył gola, jednak arbiter główny spotkania uznał, że wcześniej jeden z naszych zawodników faulował golkipera gości. W 70 minucie w sytuacji sam na sam z Koptasem znalazł się Radaszkiewicz, jednak tym razem górą okazał się nasz bramkarz. Niestety w 73 minucie rozstrzygnęły się losy tego meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym zachował się Radwanek i z bliska skierował futbolówkę do siatki Pilicy. Nasz zespół mimo to do samego końca walczył o honorowego gola i ta sztuka udała się w doliczonym czasie gry. Na bramkę gości popędził Aleksander Stawiarz i oddał strzał, który obronił bramkarz rezerw Łks-u, jednak przy dobitce Oskara Wojtysiaka był już bezradny. Więcej bramek w tym meczu nie padło i Pilica po serii zwycięstw poniosła porażkę, jednak trzeba przyznać, że rywal był jednym z najlepszych zespołów, jakie gościliśmy w ostatnim czasie w Białobrzegach.
W następnej, ostatniej kolejce tej rundy Pilica zmierzy się na wyjeździe z Unią Skierniewice. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 19 listopada o godzinie 13.

Pilica Białobrzegi – Łks II Łódź 1-3 (0-2)
Bramki: Wojtysiak 90+2 – Radaszkiewicz 21, Glapka 25, Radwanek 73
Pilica: Koptas – Uziębło (62 Kencel), Żurawski, Walasek, Niedziela (76 Krawczyk), Winiarski, Zawadzki, Grober (76 Bućko), Wojtysiak, Stawiarz, Rudnicki