Derbowy remis z Bronią. W środę ze Świtem

bronjesien2022W spotkaniu ósmej kolejki III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na wyjeździe z Bronią Radom 1-1.
W meczu z Bronią z różnych powodów nie mogli zagrać Patryk Walasek, Mateusz Krawczyk oraz kontuzjowani od dłuższego czasu Konrad Paterek oraz Kamil Czarnecki. Do kadry po przerwie powrócili Olaf Uziębło oraz Oskar Wojtysiak.
Pierwsza połowa nie była zbyt porywającym widowiskiem. Grę prowadziła drużyna gospodarzy, jednak nasz zespół nastawiony na grę z kontry wyprowadzał groźne akcje i po jednej z nich w 14 minucie objął prowadzenie w tym meczu. Błąd defensywy Broni wykorzystał Damian Winiarski i Pilica wyszła na prowadzenie. Pilica skupiła się na obronie własnego pola karnego, nastawiła się na kontry i była w tym elemencie bardzo groźna. Gospodarze w tej części mieli dwie niezłe sytuacje do wyrównania, jednak brakowało im precyzji.
Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. Broń od początku ruszyła do ataków, jednak długo ich ataki odpierała defensywa Pilicy. W 63 minucie w polu karnym faulowany był Kielak i sam poszkodowany precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania. Pięć minut później gospodarze mieli kolejną „jedenastkę”, ale tym razem strzał Kielaka obronił Filip Adamczyk. Do końca trwała walka na boisku. Najpierw dobrej okazji dla Pilicy nie wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Mikołaj Zawistowski, zaś w samej końcówce piłka po uderzeniu Kielaka zatrzymała się na poprzeczce. Wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się u siebie z liderem tabeli Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w środę 21 września o godzinie 16.
Jest to spowodowane tym, iż w sobotę 24 września o godzinie 14 nasz zespół rozegra mecz towarzyski z Ekstraklasowym zespołem Radomiaka Radom, który będzie kolejnym wydarzeniem związanym z jubileuszem 100-lecia powstania naszego klubu.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na obydwa spotkania.