Porażka w Legionowie. Za tydzień z Wissą

obrazek uniwersalny artykulW meczu IX kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Legionovią Legionowo 1-3.
W spotkaniu z Legionovią nie mógł zagrać Igor Korczakowski oraz Kacper Klinicki. Po krótkiej przerwie w bramce wystąpił Filip Adamczyk.
Całe spotkanie rozgrywane było w dość ekstremalnych warunkach przy nieustannie padającym deszczu. Po pierwszych dwóch kwadransach był to mecz dość wyrównany z minimalnym wskazaniem na Pilicę, jednak w 33 minucie gospodarze objęli prowadzenie w tym meczu. Z rzutu rożnego dośrodkował jeden z graczy Legionovii zagrał w pole karne do dobrze ustawionego Zakliki, który strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. W 40 minucie Pilica mogła wyrównać, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Damiana Winiarskiego została dobrze wybroniona przez golkipera gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa zaczęła się od ataków naszego zespołu, jednak dość długo mądrze i skutecznie bronił się lider III ligi. W 65 minucie trener Grzywna zdecydował się na trzy zmiany. W miejsce Damiana Winiarskiego, Marcina Rawskiego i Macieja Kencela weszli Wiktor Żurawski, Bartłomiej Niedziela oraz Jan Imiołek. Chwilę później ten ostatni bardzo dobrze znalazł się w polu karnym gospodarzy i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Jednak nasza radość nie trwała zbyt długo. W 68 minucie dobra akcja gospodarzy, którzy kilkoma podaniami znaleźli się przed bramką Pilicy, a tam doświadczony Zjawiński w dobrej sytuacji pokonał Filipa Adamczyka. Po stracie gola próbowaliśmy odrobić straty, jednak obrona gospodarzy skutecznie rozbijała nasze ataki. Dobrą okazję z rzutu wolnego miał Konrad Paterek, jednak po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. W samej końcówce, kiedy postawiliśmy wszystko na jedną kartkę gospodarze wyprowadzili wzorowy kontratak, który na bramkę zamienił rezerwowy Smuga. Wynik nie uległ zmianie i musimy pogodzić się z drugą porażką w tym sezonie.
Mimo porażki, należy pochwalić zespół za walkę do końca i twarde postawienie się jednemu z faworytów do awansu do II ligi.
W najbliższej kolejce Pilica zmierzy się na własnym stadionie z innym beniaminkiem III ligi – Wissą Szczuczyn. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25 września o godzinie 16.

Legionovia Legionowo – Pilica Białobrzegi 3-1 (1-0)
Bramki: Zaklika 33, Zjawiński 68, Smuga 90+2 – Imiołek 66
Pilica: Adamczyk – Kencel (65 Niedziela), Walasek, Karasek, Uziębło, Rawski (65 Imiołek), Michalski, Zawadzki (86 Bykowski), Winiarski (65 Żurawski), Paterek, Czarnecki