Wygrana z Mamrami. W piątek derby z Bronią

mamry2021W trzecim meczu rundy jesiennej sezonu 2021/2022 Pilica Białobrzegi na własnym stadionie pokonała Mamry Giżycko 4-1.
Przed tym meczem do naszego zespołu dołączył Igor Korczakowski, który w poprzednim sezonie występował w Górniku Łęczna.
Pierwsza połowa była dość spokojna w wykonaniu obydwu zespołów. Pilica próbowała atakować, kreować grę, a goście czyhali na odpowiedni moment i przeprowadzenie skutecznej kontry jednak w tej części spotkania nie zrealizowali założonego celu i do przerwy był bezbramkowy remis.
Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej ożywienia, lecz lepiej ją zaczęli goście z Giżycka. W 54 minucie Pilica próbowała założyć pułapkę ofsajdową, co się nie udało na naszą bramkę ruszył Adamiec i pokonał Filipa Adamczyka. Za kilka chwil po strzale jednego z graczy gości piłka trafiła w poprzeczkę. Jednak od 65 minuty to już nasz zespół dyktował warunki na boisku. Wtedy to na indywidualną akcję zdecydował się Konrad Paterek, po której doprowadził do wyrównania. W 72 minucie Damian Winiarski odebrał piłkę jednemu z graczy z Giżycka, popędził na bramkę gości i piłka znalazła się w siatce. Nie minęło kilka minut i już było 3:1. Fantastycznym strzałem z około 25 metrów popisał się wprowadzony w drugiej połowie Bartłomiej Niedziela, piłka trafiła w poprzeczkę i spadła na głowę kapitana Marcina Rawskiego, który skierował ją siatki. Wynik meczu ustalił dzisiejszy debiutant Igor Korczakowski dzięki czemu Pilica może cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z pojedynku derbowym z Bronią Radom. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek 27 sierpnia o godzinie 19.