Wygrana z rezerwami Legii. W sobotę z Mamrami

obrazek uniwersalny artykulW drugim meczu sezonu rundy jesiennej 2021/2022 Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie rezerwy Legii Warszawa 3-1.
Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane na wyjeździe, jednak na prośbę gości zostało przeniesione do Białobrzegów.
Pierwsza połowa to dość wyraźna przewaga podopiecznych trenera Tomasza Grzywny, jednak dość długo na tablicy wyników był bezbramkowy remis. Dopiero w 43 minucie po dośrodkowaniu w pole karne dobrze ustawiony Michał Dobkowski dając miejscowym prowadzenie.
Druga połowa również była bardzo dobra w wykonaniu naszego zespołu. W 53 minucie kapitalnym strzałem popisał się Marcin Rawski, a dosłownie kilka minut później bo w 69 minucie swoją szansę na gola w tym meczu nie zmarnował Konrad Paterek. Goście byli w stanie odpowiedzieć jedynie golem Ciacha, który wykorzystał rzut karny po faulu jednego z naszych obrońców.
Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie i Pilica mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie III ligi.
W następnej kolejce rozegranej w środę 18 sierpnia nasz zespół pauzuje, a kolejne spotkanie zagramy w najbliższą sobotę 21 sierpnia o godzinie 17. Przeciwnikiem Pilicy będzie inny beniaminek – Mamry Giżycko.

Pilica Białobrzegi - Legia II Warszawa 3:1 (1:0)
Bramka: Dobkowski 43, Rawski 53, Paterek 69 - Ciach 83 z karnego
Pilica: Adamczyk - Kencel (83 Żurawski), Walasek, Klinicki, Uziębło - Dobkowski (72 Niedziela), Rawski, Michalski (90 Bykowski), Zawadzki (72 Imiołek), Winiarski - Paterek