Wygrana z Mazowszem. W niedzielę z rezerwami Radomiaka

mazowsze2021W meczu XX kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy radomsko – siedleckiej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Mazowsze Grójec 3-1.
W spotkaniu z Mazowszem z różnych powodów nie mogli zagrać Adrian Karasek oraz pozostający od dłuższego czasu poza kadrą Damian Stanisławski.
Całe spotkanie rozgrywane było w dość trudnych warunkach atmosferycznych przy nieustannie padającym deszczu.
Pierwsza połowa zaczęła się dość spokojnie w wykonaniu obydwu zespołów, jednak to Pilica z każdą minutą zaczynała osiągać coraz większą przewagę jednak dość długo nie mogła sforsować dobrze ustawionej obrony gości z Grójca. Gdy wydawało się, że kwestią czasu jest, kiedy Pilica zdobędzie gola, to Mazowsze wyszło na prowadzenie w tym meczu. W 27 minucie po nieporozumieniu w naszych szeregach w sytuacji sam na sam z Filipem Adamczykiem znalazł się Napora i precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Sześć minut później był już remis 1-1. Po zagraniu Michała Kucharczyka do Kamila Czarneckiego ten drugi strzałem głową doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Pilica wyszła na prowadzenie. Tym razem w pole karne zagrał Konrad Paterek, a tam ponownie najlepiej ustawiony był Czarnecki, który po raz drugi pokonał golkipera Mazowsza.
Druga połowa to również przewaga Pilicy, jednak dość długo nasz zespół nie mógł rozstrzygnąć losów tego spotkania. Kluczowa akcja nastąpiła w 70 minucie. Futbolówkę przejął Kucharczyk, ograł kilku obrońców gości i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi Mazowsza na skuteczną interwencję. Ten sam zawodnik po zagraniu wprowadzonego w drugiej połowie Huberta Skrzypka mógł podwyższyć wynik, jednak tym razem źle trafił w piłkę. W 89 minucie miała miejsce nietypowa sytuacja. Sędzia główny spotkania Norbert Chrząstek doznał kontuzji i na końcowe minuty zastąpił go jeden z arbitrów liniowych Łukasz Brzeski. Wynik nie uległ już zmianie i Pilica odniosła kolejne zwycięstwo, które przybliża nas zespół do wygrania grupy i tym samym gry w barażach o awans do III ligi.
W kolejnym spotkaniu Pilica zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Radomiaka Radom. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 9 maja o godzinie 11.