Wysoka wygrana z Promną tuż przed ligą

promna2021W ostatnim (miejmy nadzieję) meczu kontrolnym rozrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej 2020/2021 Pilica Białobrzegi pokonała grającą w Tymex lidze okręgowej Lks Promna 5-1.
Mecz rozegrano na stadionie w Białobrzegach.
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już na samym początku spotkania po składnej zespołowej akcji w polu karnym faulowany był Konrad Paterek i sędzia podyktował rzut karny. Jego pewnym egzekutorem okazał się Kamil Czarnecki. Kilka minut później było już 2-0. Tym razem w polu karnym dobre podanie otrzymał Bartek Niedziela, który uderzył bez namysłu pokonując byłego golkipera Pilicy Marcina Pieniążka. Kolejne minuty upływały pod jeszcze większą przewagą naszej drużyny. Na 3-0 podwyższył po ładnym prostopadłym zagraniu Michał Kucharczyk. Natomiast czwartą bramkę zdobył Damian Winiarski, wykorzystując ładną zespołową akcję.
Druga połowa nie była już tak efektywna w zdobycze bramkowe. Co ciekawe jako pierwsi gola zdobyli gości z Promny, którzy wykorzystali skutecznie składny kontratak. Nasz zespół wyraźnie rozluźniony wysoką przewagą nie forsował zbytnio tempa i spokojnie prowadził grę wymieniając sporą ilość podań. Goście natomiast próbowali swoich sił w kontrach, jednak poza jedyną strzeloną bramką poważnie nie zagrozili naszemu młodemu golkiperowi w drugiej części gry. Wynik meczu ustalił niezawodny „Kucharz”, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki tym samym pieczętując wysokie zwycięstwo tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.
Czy rozgrywki rzeczywiście rozpoczną się w następny weekend? Tego nie wiemy. Według naszych informacji istnieje duża szansa, że tak właśnie będzie. Jednak żeby tak się stało złożyć się musi wiele czynników, w tym przede wszystkim aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju.
Jeśli tak będzie w najbliższy weekend 10 kwietnia nasza Pilica zagra na wyjeździe spotkanie z Oskarem Przysucha. Początek meczu o godzinie 15.

Pilica Białobrzegi – Lks Promna 5-1 (4-0)
Bramki dla Pilicy: Kucharczyk 2, Czarnecki, Niedziela, Winiarski
Pilica: Adamczyk – Niedziela, Kencel, Walasek, Karasek, Rawski, Zawadzki, Winiarski, Paterek, Kucharczyk, Czarnecki oraz Gemza (bramkarz), Król, Klinicki, Bykowski, Michalski, Bykowski, Gliński, Skrzypek, Dobkowski