Plon rozgromiony. W niedzielę z Prochem

plon2020W meczu ¼ finału okręgowego Pucharu Polski Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe A-klasowy Plon Garbatka 8-2.
W meczu z Plonem trener Tomasz Grzywna dał odpocząć Patrykowi Walaskowi, Adrianowi Karaskowi oraz Filipowi Adamczykowi.
Całe spotkanie to zdecydowana i nie podlegająca dyskusji przewaga podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Mimo wszystko dość długo nasz zespół nie mógł sforsować obrony gospodarzy. Dopiero w 27 minucie Pilica objęła prowadzenie w tym meczu. Maciej Kencel urwał się obronie gospodarzy zagrał w pole karne, a tam formalności dopełnił Michał Kucharczyk. W 34 minucie ten sam zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Plonu i bez problemu wpakował piłkę do siatki gospodarzy. Tuż przed końcem pierwszej połowy po zagraniu Damiana Stanisławskiego, Hubert Skrzypek podwyższył wynik w tym meczu.

Druga połowa zaczęła tak jak powinna, czyli od kolejnej bramki Pilicy. W 55 minucie po zagraniu wprowadzonego w drugiej połowie Damiana Króla w pole karne do Kucharczyka, który po raz trzeci nie dał szans bramkarzowi z Garbatki. W 62 minucie po rzucie rożnym i błędzie naszej defensywy gospodarze za sprawą Marszałka zdobyli kontaktową bramkę. W ostatnich dziesięciu minutach tego meczu padło aż pięć goli. Ale po kolei. W 81 minucie wprowadzony w drugiej połowie Konrad Paterek stanął oko w oko z bramkarzem Plonu i technicznym strzałem zdobył kolejnego gola dla Pilicy. Pięć minut później kolejny rezerwowy w tym meczu – Kamil Czarnecki również w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gospodarzy. W 87 minucie Plon wyprowadził groźny atak, który na gola z bliskiej odległości zamienił Maj. W 89 minucie Marcin Rawski, który również wszedł z ławki rezerwowych uderzył nie do obrony, zmuszając do kapitulacji rezerwowego bramkarza Plonu. Wynik meczu ustalił kolejny rezerwowy, 15-letni wychowanek Pilicy Jakub Strzałkowski, który po otrzymaniu piłki od Rawskiego technicznym strzałem po raz ósmy umieścił futbolówkę w siatce.
Przekonywujące i pewne zwycięstwo Pilicy. Tym samym awansujemy do półfinału rozgrywek Pucharu Polski.
W niedzielę 11 października Pilica zagra kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie Proch Pionki. Początek meczu o godzinie 15.

Plon Garbatka - Pilica Białobrzegi 2:8 (0:3)
Bramka: Marszałek 62, Maj 87 - Kucharczyk 27, 34, 55, Skrzypek 44, Paterek 81, Czarnecki 85, Rawski 89, Strzałkowski 90
Pilica: Pieniążek – Kencel (46 Król), Bykowski, Zawadzki, Niedziela, Michalski (46 Rawski), Gliński, Skrzypek (46 Klinicki), Stanisławski (60 Paterek), Winiarski (72 Strzałkowski), Kucharczyk (60 Czarnecki)