Wysoka wygrana w Siedlcach. W środę puchar z Plonem

obrazek uniwersalny artykulW kolejnym meczu ligowym IV ligi grupy radomsko – siedleckiej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe rezerwy Pogoni Siedlce 5-1.
Po raz kolejny trener Pilicy Tomasz Grzywna przed meczem miał wszystkich zawodników do dyspozycji. W porównaniu do meczu z Oskarem od pierwszych minut zagrali Hubert Skrzypek, Kamil Czarnecki oraz Kacper Klinicki. Na ławce zaś tym razem usiedli Damian Winiarski, Michał Kucharczyk oraz Bartłomiej Niedziela.
Od początku spotkania stroną przeważającą i nadającą ton spotkaniu był nasz zespół i bardzo szybko udokumentował to zdobyciem gola. Już w 8 minucie indywidualna akcja Konrada Paterka, który zagrał prostopadłą piłkę wzdłuż bramki, a tam najlepiej ustawiony był Hubert Skrzypek, który dopełnił formalności. Dwie minuty później było 2-0. Tym razem Paterek wykorzystał gapiostwo bramkarza Pogoni, zabrał mu piłkę i odegrał do Kamila Czarneckiego, który mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Później dobre okazje do podwyższenia wyniku miał Bartek Zawadzki, jednak po jego strzałach piłkę wyłapywał bramkarz lub dobrze blokowali defensorzy gospodarzy. Pogoń najgroźniejszą okazję miała po rzucie wolnym, jednak strzał gracza z Siedlec minął bramkę w której znajdował się Filip Adamczyk.
Druga połowa podobnie jak pierwsza doskonale zaczęła się dla Pilicy. W 49 minucie w polu karnym faulowany był Czarnecki i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Paterek. W miarę upływającego czasu w Pilicy dokonywane były systematyczne zmiany, które przyniosły efekty. W 67 minucie kolejne dobre dogranie Paterka, a w polu karnym najlepiej ustawiony był Michał Kucharczyk, który zdobył kolejnego gola. Siedem minut później na indywidualną akcję prawą stroną zdecydował się kolejny rezerwowy Damian Stanisławski, który płaskim uderzeniem podwyższył prowadzenie naszego zespołu. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się ten mecz w ostatniej akcji meczu w polu karnym znalazł się Piechrzała, który w sytuacji sam na sam z Adamczykiem zdobył honorową bramkę dla Pogoni.
Cieszy skuteczna gra Pilicy oraz fakt, że gospodarze zostali wzmocnieni kilkoma zawodnikami z I zespołu. Mimo to nasz zespół zdecydowanie dominował nad rywalami i nie pozostawił wątpliwości, komu należał się komplet punktów.
W najbliższą środę 7 października nasz zespół zagra mecz w ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie Plon Garbatka, a wyjazdowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.

Pogoń II Siedlce - Pilica Białobrzegi 1:5 (0:2)
Bramki: Pierzchała 90 – Skrzypek 8, Czarnecki 10, Paterek 49 z karnego, Kucharczyk 67, Stanisławski 74
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek (54 Bykowski), Karasek, Klinicki (59 Winiarski), Paterek (67 Stanisławski), Rawski, Michalski, Zawadzki (60 Gliński), Czarnecki (63 Kucharczyk), Skrzypek (59 Niedziela)