Proch rozgromiony. W sobotę z Warką

prochjesien2020W spotkaniu 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski na szczeblu radomskim Pilica Białobrzegi rozgromiła na własnym boisku innego IV-ligowca Proch Pionki aż 7-1.
W tym meczu z różnych powodów w Pilicy nie mogli zagrać Patryk Walasek, Marcin Bykowski, Hubert Skrzypek oraz Kamil Klinicki.
Pierwsza połowa, a generalnie całe spotkanie należało pod zdecydowane dyktando podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już w 5 minucie Damian Stanisławski zaczął festiwal strzelecki uderzając mocno po ziemi nie dając bramkarzowi gości żadnych szans. W 32 minucie obrońcom gości urwał się Michał Kucharczyk zagrał po ziemi do Damiana Winiarskiego, a ten dopełnił formalności zdobywając kolejnego gola. Trzy minuty później w zamieszaniu pod bramką Prochu najlepiej znalazł się nasz kapitan, Marcin Rawski, który z bliska pokonał golkipera Prochu. W 37 minucie po jednej z nielicznych akcji Proch zdobył bramkę, której autorem był Piotr Skałbania, były zawodnik Pilicy. W 43 minucie ładnym technicznym strzałem popisał się Michał Kucharczyk ustalając wynik spotkania do przerwy.
W drugiej połowie przewaga Pilicy była jeszcze większa, a goście z biegiem czasu coraz bardziej odstawali od naszego zespołu. W 67 minucie po zagraniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Maciej Kencel i zdobył piątą bramkę dla Pilicy w tym spotkaniu. Minutę później gapiostwo obrońców Prochu wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Konrad Paterek technicznym strzałem podwyższył wynik tego meczu. W 74 minucie ten sam zawodnik po kolejnym błędzie obrony gości ustalił wynik tego meczu.
Tym samym po efektownej zwycięstwie awansujemy do kolejnej fazy w tych rozgrywkach.
Warto wspomnieć, że w Prochu wystąpiła spora grupa byłych zawodników Pilicy: Mateusz Jaworski, Bartłomiej Janiszewski, Piotr Skałbania oraz Kacper Wnuk.
Następny mecz, tym razem w lidze Pilica rozegra w sobotę 26 września na wyjeździe z Ks Warka. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.
(foto echodnia.eu)

Pilica Białobrzegi - Proch Pionki 7:1 (4:1)
Bramki: Stanisławski 5, Winiarski 32, Rawski 35, Kucharczyk 43, Kencel 67, Paterek 68, 74 - Skałbania 37
Pilica: Adamczyk – Kencel, Karasek, Zawadzki, Niedziela (70 Strzałkowski), Rawski, Gliński, Czarnecki (46 Michalski), Winiarski (46 Król), Kucharczyk (60 Paterek), Stanisławski