Porażka z Mazovią. W środę puchar z Promną

pater1W kolejnym meczu ligowym o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej grupy radomsko – siedleckiej Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Mazovią Mińsk 3-4.
Początek spotkania to od pierwszego gwizdka mocne tempo z jednej jak i drugiej strony. Pilica próbowała narzucić swój styl, jednak ekipa z Mińska Mazowieckiego odrobiła pracę domową i wszystkie ataki przerywała w środkowej strefie boiska. W 20 minucie goście objęli prowadzenie po zespołowej akcji bramkę zdobył Bondara. Trzy minuty później po ładnej indywidualnej akcji do wyrównania doprowadził Konrad Paterek. Chwilę później dobrej okazji do zdobycia bramki dla Pilicy nie wykorzystał Bartek Michalski. Niestety kilka minut później, bo w 36 minucie za sprawą Przyborowskiego Mazovia ponownie wyszła na prowadzenie. Trzy minuty później po zagraniu strzelca drugiej bramki dla gości Nojszewski podwyższył prowadzenie w tym meczu. Jeszcze w samej końcówce Paterek po kolejnej uderzył na bramkę gości, jednak jego strzał obronił golkiper Mazovii.
Druga połowa zaczęła się bardzo źle dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. W 50 minucie kolejne nieporozumienie w szeregach obronnych Pilicy wykorzystał Bondara. W 61 minucie tym razem po zamieszaniu w szeregach obronnych gości najprzytomniej zachował się Paterek i zdobył kontaktową bramkę. Pięć minut później popularny „Pater”, który był najlepszym zawodnikiem Pilicy w tym meczu uderzył tym razem z lewej nogi nie do obrony, kompletującym w tym meczu hat-tricka. Przez ostatnie dwadzieścia minut goście z Mińska skupili się na obronie wyprowadzając groźne kontry, strzelając nawet dwie bramki, ale obydwie były z pozycji spalonych. Nasz zespół dążył do wyrównania i najlepszą okazję miał w ostatniej akcji meczu Damian Winiarski, jednak przestrzelił i tym samym goście z Mińska mogli cieszyć się z trzech zdobytych punktów.
Z pewnością cieszy fakt, że wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi, drużyna od początku tygodnia trenować będzie w pełnym składzie i z każdym meczem, każdym tygodniem efekty tej pracy powinny być coraz lepsze.
W najbliższą środę nasza Pilica rozegra mecz w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Naszym przeciwnikiem będzie Lks Promna, występujący w lidze okręgowej. Początek spotkania o godzinie 17.30.