Wygrana z Energią w ostatnim sparingu przed ligą

obrazek uniwersalny artykulW ostatnim test-meczu przed rozpoczęciem rundy jesiennej 2020/2021 Pilica Białobrzegi pokonała Energię Kozienice 5-1.
Mecz rozegrano w Białobrzegach.
Pierwsza połowa bardzo dobrze rozpoczęła się dla naszego zespołu. Już na samym początku w pole karne wbiegł Konrad Paterek dograł do Kamila Czarneckiego, po którego strzale piłka trafiła w słupek. Dobrze jednak w polu karnym ustawiony był Bartek Michalski, którego dobitka okazała się skuteczna. Później dobrych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali m.in. Michał Kucharczyk czy też Konrad Paterek. Z upływem czasu coraz odważniej zaczęli atakować goście z Kozienic i po jednym z kontrataków Energia doprowadziła do wyrównania. Błąd naszej defensywy po którym sędzia uznał, iż jeden z naszych zawodników faulował napastnika Energii w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Książek. Mimo dobrych okazji do zmiany wyniku do przerwy pozostał remis.
Druga połowa to już całkowita, bezdyskusyjna dominacja Pilicy, która szybko została udokumentowana bramkami. Najpierw po zagraniu Huberta Skrzypka, Paterek uderzył z pierwszej piłki nie dając bramkarzowi żadnych szans. Następnie ten sam zawodnik w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Energii. Kilka minut później po dośrodkowaniu w pole karne strzałem głową Skrzypek zdobył kolejnego gola dla Pilicy w tym meczu. Wynik spotkania ustalił Paterek, który wykorzystał rzut karny, który arbiter podyktował po zagraniu ręką przez obrońcę gości.
W meczu z Energią nie zagrali Maciej Kencel, Patryk Walasek oraz Damian Stanisławski. Po raz pierwszy przed naszą publicznością wystąpili pozyskani z Broni Radom Kamil Czarnecki oraz Damian Winiarski. Wystąpił również Hubert Skrzypek z Laury Chylice i ten zawodnik będzie grał w Pilicy w rundzie jesiennej.
Był to ostatni sparing przed rozgrywkami ligowymi. Pilica zmagania w IV lidze rozpocznie w sobotę 1 sierpnia o godzinie 17 meczem wyjazdowym z Podlasiem Sokołów Podlaski.

Pilica Białobrzegi – Energia Kozienice 5-1 (1-1)
Bramki: Paterek 3, Michalski, Skrzypek – Książek
Pilica: Adamczyk – Niedziela, Karasek, Zawadzki, Klinicki, Gliński, Winiarski, Michalski, Paterek, Kucharczyk, Czarnecki – Pieniążek (bramkarz), Król, Rawski, Skrzypek, Bykowski, Strzałkowski