Kolejna sparingowa wygrana. Za tydzień z Huraganem

polonia2020W meczu kontrolnym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi pokonała występujący z Centralnej Lidze Juniorów zespół Polonii Warszawa 3-0.
Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Białobrzegach.
Początek pierwszej części gry był dość trudny dla obydwu zespołów ponieważ gra toczyła się przy bardzo silnie wiejącym wietrze, który skutecznie uniemożliwiał stworzenie klarownych szans do zdobycia bramek z obydwu stron. Szybciej do panujących warunków zaadoptował się nasz zespół i to Pilica z każdą minutą zaczęła zagrażać bramce gości. Efekty przyszły dość szybko. Prawą stroną boiska urwał się Konrad Paterek, zacentrował w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Marcin Bykowski i precyzyjnym strzałem wyprowadził Pilicę na prowadzenie. Po strzeleniu gola nasz zespół cały czas dążył do podwyższenia prowadzenia. I jeszcze w tej części gry udało się podwyższyć wynik. Tym razem Michał Kucharczyk zauważył dobrze ustawionego w polu karnym Marcina Rawskiego, zagrał mu górną piłkę, a ten nie zastanawiając się długo uderzył z powietrza nie dając bramkarzowi Polonii żadnych szans na skuteczną interwencję. Chwilę później goście wyprowadzili groźną kontrę, jednak w ostatniej chwili interwencja Marcina Pieniążka zapobiegła utracie bramki. Pilica mogła jeszcze do przerwy podwyższyć prowadzenie jednak dobrych okazji nie wykorzystali Paterek, Kucharczyk czy też Michał Dobkowski.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. To nasz zespół nadawał ton grze, a młodzi zawodnicy Polonii próbowali wyprowadzać groźne kontry. Dobrze jednak spisywała się nasza defensywa nie pozwalając na zbyt wiele gościom z Warszawy. Pilica grała bardzo konsekwentnie, czego efektem była kolejna bramka dla naszego zespołu. Tym razem z prawej strony boiska dośrodkował Oskar Markiewicz do niepilnowanego w polu karnym Kucharczyka, a ten strzałem głową zdobył trzeciego gola dla Pilicy. Chwilę później dobre okazji mieli wprowadzeni w drugiej połowie Piotr Skałbania oraz Damian Stanisławski jednak tym razem górą okazał się bramkarz gości. Mimo kilku następnych okazji do zmiany rezultatu wynik nie uległ zmianie i Pilica odniosła kolejne efektowne zwycięstwo w szóstej grze kontrolnej.
Cieszy z pewnością forma oraz styl w jakim odniesione zostało zwycięstwo i dużym optymizmem oczekujemy rozpoczęcia rundy rewanżowej w IV lidze.
W dzisiejszym meczu nie wystąpili Rafał Białecki i Bartosz Zawadzki.
Kolejny sparing Pilica rozegra w sobotę 29 lutego o godzinie 12. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Tomasza Grzywny będzie inny IV-ligowiec, wicelider grupy północnej Huragan Wołomin. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Białobrzegach.

Pilica Białobrzegi – Polonia Warszawa (CLJ) 3-0
Bramki: Bykowski, Rawski, Kucharczyk
Pilica: Pieniążek – Klinicki, Jaworski, Karasek, Kencel, Michalski, Bykowski, Dobkowski, Rawski, Paterek, Kucharczyk oraz Adamczyk (bramkarz), Kacperkiewicz, Król, Markiewicz, Skałbania, Stanisławski, Strzałkowski