Wysoka wygrana w Józefowie. Za tydzień z Piasecznem

jozefow2019W meczu XIV kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Józefovię Józefów 5-1.
W spotkaniu z Józefovią nie mógł zagrać Mateusz Jaworski (kartki), do składu zaś powrócił po kontuzji Adrian Karasek.
Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już w 8 minucie prawą stroną boiska obrońcom gospodarzy urwał się Konrad Paterek i zagrał w pole karne. Tam dobrze ustawiony Michał Kucharczyk szybko obrócił się z piłką i uderzył nie do obrony. W 11 minucie było już 2-0. Z autu piłkę w pole karne wrzucił Rafał Białecki, futbolówkę delikatnie musnął Kucharczyk zdobywając tym samym drugiego gola w meczu. Po stracie drugiego gola gospodarze ruszyli do ataków i szybko ich starania dały efekt. W 23 minucie w polu karny faulowany był jeden z zawodników Józefovii i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Dukalski. Jeszcze w tej części dobre okazje do podwyższenia wyniku mieli Kucharczyk oraz Paterek jednak zabrakło precyzji przy uderzeniach na bramkę Józefovii.
Druga połowa to już całkowita dominacja naszego zespołu. Najpierw w 63 minucie po zagraniu Adriana Karaska Kucharczyk zdobył kolejną bramkę w tym meczu kompletując tym samym hat-tricka. Następnie po uderzeniach Michała Dobkowskiego, Bartka Michalskiego i Bartka Zawadzkiego obrońcy gospodarzy wybijali piłkę zmierzającą do bramki lub górą okazywał się golkiper Józefovii. W 76 minucie po zagraniu piłki przez Zawadzkiego w pole karne wbiegł Kacper Klinicki i mocnym strzałem po ziemi zdobył kolejnego gola w tym meczu. Potem dobrych okazji nie wykorzystali wprowadzeni w drugiej części gry Damian Stanisławski czy też Piotr Skałbania. Wynik meczu w doliczonym czasie gry po zagraniu Stanisławskiego ustalił kolejny rezerwowy – Marcin Bykowski. Gospodarze tak naprawdę w tej części ani razu poważnie nie zagrozili bramce Pilicy w której na posterunku był Marcin Pieniążek. Więcej goli nie padło i Pilica może cieszyć się z efektownego zwycięstwa dzięki któremu cały czas mamy kontakt z czołówką.
W ostatnim meczu rundy Pilica zmierzy się u siebie z Mks Piaseczno. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 16 listopada o godzinie 13.
W zespole gości występuje kilku zawodników, którzy wcześniej reprezentowali barwy Pilicy: Michał Janowski (długoletni kapitan Pilicy), Kamil Matulka, Kamil Ziemnicki, Konrad Wojtkielewicz, Łukasz Krupnik, Bartek Orłowski czy Zbigniew Obłuski. Trenerem Piaseczna jest zaś doskonale znany w Białobrzegach Arkadiusz Modrzejewski.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Józefovia Józefów – Pilica Białobrzegi 1-5 (1-2)
Bramki: Dukalski 23 z karnego – Kucharczyk 8, 11, 63, Klinicki 76, Bykowski 90+2
Pilica: Pieniążek – Kencel (79 Szczodry), Białecki, Karasek, Klinicki, Michalski, Rawski (62 Skałbania), Zawadzki (79 Bykowski), Dobkowski (79 Kacperkiewicz), Paterek (87 Król), Kucharczyk (67 Stanisławski)