Wygrana z Mazurem. Ważny tydzień dla Pilicy

obrazek uniwersalny artykulW meczu XI kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Mazur Karczew 2-1.
W spotkaniu z Mazurem nie mogli zagrać Maciej Kencel (kartki) oraz Adrian Karasek (kontuzja). Na ławce rezerwowych usiedli zaś Rafał Białecki i Michał Dobkowski.
Pierwsza połowa zaczęła się od ataków naszego zespołu i bardzo szybko objęliśmy prowadzenie w tym meczu. W 14 minucie Konrad Paterek, popędził na bramkę gospodarzy i został faulowany przez bramkarza Mazura. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany i Pilica wyszła na prowadzenie. Niestety, Mazur bardzo szybko wyrównał. Pielak zagrał piłkę do Raszki, który tylko dostawił nogę do piłki i ta znalazła się w siatce bramki Pilicy. W 28 minucie Pilica mogła ponownie objąć prowadzenie w tym meczu, jednak strzał Piotrka Skałbani z linii wybił obrońca gospodarzy. Do przerwy więcej bramek nie padło.
Druga połowa, a właściwie jej sam początek był dla nas bardzo pozytywny. W 51 minucie Michał Kucharczyk zabrał piłkę na 25 metrze, zagrał prostopadle do Paterka, ten położył najpierw obrońcę, potem bramkarza i spokojnie posłał futbolówkę do siatki. Po strzeleniu gola, Pilica zaczęła jeszcze mocniej atakować i tak po strzałach Kacpra Klinickiego, Skałbani czy też Kucharczyka bramkarz gości ratował swój zespół od utraty kolejnego gola. Gospodarze również ruszyli do ataków, domagali się nawet odgwizdania dwóch rzutów karnych, jednak arbiter nie podyktował „jedenastek”. Mógł za to zrobić to już w doliczonym czasie gry, kiedy obrońca Mazura ewidentnie kopnął wprowadzonego w drugiej połowie Damiana Króla, jednak nasz zawodnik „nie położył się” i grał do końca, dlatego gwizdek arbitra z Siedlec milczał. Wynik nie uległ już zmianie i Pilica może się cieszyć z pierwszego ligowego zwycięstwa nad Mazurem.
W tym tygodniu czekają nas spore emocje piłkarskie. Najpierw w środę 23 października Pilica zagra w finale Mirax Pucharu Polski z Oskarem Przysucha. Mecz rozegrany zostanie w Radomiu o godzinie 17. Następnie w niedzielę 27 października Pilica zmierzy się na wyjeździe z liderem IV ligi grupy południowej rezerwami Radomiaka Radom. Spotkanie rozegrane zostanie w Pionkach o godzinie 11.

Mazur Karczew - Pilica Białobrzegi 1:2 (1:1)
Bramki: Raszka 16 - Paterek 14 z karnego, 52
Pilica: Pieniążek - Kacperkiewicz, Rawski (77 Bykowski), Jaworski, Klinicki, Paterek (70 Stanisławski), Zawadzki, Michalski, Szczodry (76 Król), Skałbania (86 Białecki), Kucharczyk (90 Dobkowski).