Wygrana z Mazowszem na koniec okresu przygotowawczego

mazowszelato2019W ostatnim test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej Pilica Białobrzegi pokonała Mazowsze Grójec 3-1.
Mecz rozgrywany był w Grójcu, a Mazowsze występuje w radomskiej lidze okręgowej.
Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Tomasza Grzywny, która udokumentowana została już po 20 minutach. W 8 minucie prowadzenie dla Pilicy uzyskał Konrad Paterek, po zagraniu piłki przez Michała Kucharczyka. Na 2:0 w 14 minucie podwyższył Piotr Skałbania po zagraniu piłki z rzutu wolnego przez Marcina Rawskiego. Mimo jeszcze kilku dobrych okazji w tej części wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa była bardziej wyrównana i rozstrzygnięcie zapadło dopiero w samej końcówce. W 85 minucie akcja wprowadzonych w drugiej połowie wychowanków Filipa Kacperkiewicza i Marcina Bykowskiego. Ten pierwszy zagrał prostopadle do „Byczka”, któremu zostało tylko dołożyć nogę i zdobyć gola. Wynik meczu po sytuacji sam na sam ustalił zawodnik gospodarzy Sobczak.
Generalnie był to dobry sparing, który podsumował okres przygotowawczy do sezonu. Za tydzień w środę 14 sierpnia Pilica zagra pierwszy mecz ligowy na wyjeździe z Prochem Pionki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.

Mazowsze Grójec – Pilica Białobrzegi 1-3 (0-2)
Bramki: Sobczak 88 – Paterek 8, Skałbania 14, Bykowski 85
Pilica: Pieniążek - Kencel, Jaworski, Białecki, Klinicki, Paterek, Michalski, Zawadzki, Kucharczyk, Rawski, Skałbania oraz Brożyna, Sapała (bramkarze), Stanisławski, Szczodry, Bykowski, Kacperkiewicz, Karasek.