Wysoka wygrana z Huraganem. Za tydzień z Ząbkovią

huraganlato2019W kolejnym sparingu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej Pilica Białobrzegi wysoko pokonała IV-ligowy Huragan Wołomin 5-0.
Mecz rozgrywano na stadionie w Białobrzegach.
Pierwsza połowa, a właściwie jej pierwsze dwadzieścia minut były dość spokojne, a składnych akcji było niewiele. Dopiero po tym okresie obydwa zespoły zaczęły konstruować akcje po których było gorąco w obydwu polach karnych. Groźniejsze strzały oddali nawet goście z Wołomina jednak nasi bramkarze w dobrym stylu bronili uderzone w światło bramki strzały. Jednak to Pilica wyszła na prowadzenie jeszcze w pierwszej części gry, kiedy to w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Kucharczyk i kątem oka dostrzegł jeszcze lepiej ustawionego Piotra Skałbanię, który co prawda na dwa razy, ale ostatecznie umieścił piłkę w siatce. Do przerwy więcej goli nie padło.
Druga połowa to już zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Najpierw Konrad Paterek w sytuacji sam na sam pokonał golkipera z Wołomina. Następnie wprowadzony w drugiej połowie Damian Stanisławski z bliska wpakował piłkę do siatki. Po kilku minutach Pilica wykonywała rzut rożny, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Rafał Białecki i nie dał żadnych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. A wynik ustalił Bartosz Zawadzki wykańczając składną akcję całego zespołu.
Cieszy wysoka wygrana nad mocnym przeciwnikiem, w dodatku drużyna jest po dwóch tygodniach ciężkich treningów.
Po spotkaniu zapadło kilka istotnych decyzji kadrowych.
W Pilicy w rundzie jesiennej zobaczymy Marcina Pieniążka (Laura), Filipa Kacperkiewicza (Promna) oraz Oskara Szczodrego (Radomiak). Prawdopodobnie w zespole zostaną również Jakub Staros (Laura), Kacper Klinicki (Polonia W.) oraz Wiktor Brożyna (Kosa).
Wiadomo również, że w Pilicy nie będą występować Marcin Bykowski, Bartłomiej Sadzik oraz Rafał Stróżka, którzy będą szukać nowych klubów.
W przyszłym tygodniu do drużyny (jeśli nic się złego nie stanie) potwierdzonych zostanie trzech, być może nawet czterech kolejnych nowych zawodników, których nie trzeba testować.
Kolejny sparing zagramy w sobotę 3 sierpnia w Ząbkach z miejscową Ząbkovią.

Pilica Białobrzegi - Huragan Wołomin 5:0 (1:0)
Bramki: Skałbania, Paterek, Stanisławski, Białecki, Zawadzki.
Pilica: Pieniążek - Kencel, Białecki, Jaworski, Szczodry, Paterek, Michalski, Rawski, Zawadzki, Kucharczyk, Skałbania, oraz Brożyna, Sapała (bramkarze), Kacperkiewicz, Bykowski, Stróżka, Stanisławski, Klinicki, Sadzik, Staros