Porażka w Grodzisku. Za tydzień z rezerwami Radomiaka

grodzisk2019W spotkaniu XVIII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0-2.
W meczu z Pogonią nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek Bartłomiej Sadzik, zaś Michał Janowski z powodu zatrucia cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Po kontuzjach do kadry meczowej wrócili zaś Adrian Karasek i Damian Stanisławski.
Pierwsza połowa toczyła się w dość szybkim tempie, ale tak naprawdę przez długi czas żaden z zespołów nie był w stanie zagrozić bramce przeciwnika. Dopiero w 26 minucie po jednej ze składniejszych akcji gospodarze za sprawą Jaronia wyszli na prowadzenie. Nasz zespół próbował atakować, jednak brakowało odpowiedniego wykończenia i dokładności. Do przerwy jednym golem prowadziła Pogoń.
Druga połowa zaczęła się od ataków Pilicy. Jednak gospodarze przetrzymali napór naszego zespołu i przeprowadzili kontrę decydującą dla losów tego spotkania. W 52 minucie po indywidualnej akcji Grabowski pokonał Filipa Adamczyka. Po tym golu z naszego zespołu wyraźnie zeszło powietrze. Zawodnicy co prawda próbowali zagrozić bramce Pogoni jednak brakowało przysłowiowej „kropki nad i”. w 75 minucie najbliżej zdobycia gola był Bartek Zawadzki, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Wynik nie uległ już zmianie i Pilica poniosła pierwszą porażkę w tej rundzie.
Po tej przegranej nasz sobotni rywal – Pogoń Grodzisk Maz. już niemal przypieczętował wygranie naszej IV-ligowej grupy i tym samym zagra w barażu o awans do III ligi. Chociaż jak to mówią dopóki piłka w grze…
W kolejnym meczu Pilica ponownie zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Radomiaka Radom. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 17.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pilica Białobrzegi 2:0 (1-0)
Bramki: Jaroń 26, Grabowski 52
Pilica: Adamczyk - Karasek, Białecki, Jaworski, Kencel, Michalski (55 Stanisławski), Rawski, Zawadzki (86 Król), Stróżka, Kucharczyk, Skałbania