Wysoka porażka z Błonianką na koniec roku

obrazek uniwersalny artykulW meczu XVI rozegranej awansem z wiosny o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Błonianką Błonie 0-4.
W meczu z Błonianką od pierwszej minuty zagrali Bartek Michalski, Patryk Strus i Tomasz Janiszewski, którzy dobrze zaprezentowali się w spotkaniu z Energią Kozienice. Tym razem na ławce usiedli Piotr Skałbania oraz Bartek Zawadzki natomiast Damian Stanisławski pauzował za nadmiar żółtych kartek, a Michał Janowski był kontuzjowany.
Pierwsza połowa do pewnego momentu była dość wyrównana. Najpierw groźny strzał na naszą bramkę oddał Sieński, jednak jego strzał obronił Filip Adamczyk. Następnie nasz zespół wyprowadził dwie groźne akcje jednak w obydwu przypadkach strzały były zbyt lekkie, aby pokonać bramkarza Błonianki. Gospodarze objęli prowadzenie w 23 minucie, kiedy to po dobrym podaniu Gregorowicza Sieński uderzył nie do obrony. Potem to gospodarze mieli lepsze okazje do podwyższenia wyniku jednak więcej bramek w tej części nie padło.
Druga połowa to już całkowita dominacja gospodarzy i kwestią czasu było, kiedy Błonianka zdobędzie kolejne bramki. Sztuka ta udała się w 69 minucie. Tym razem rzut wolny z ok. 18 metrów wykonał Gregorowicz, uderzył płasko nie dając naszemu bramkarzowi żadnych szans. Trzy minuty później było już 3-0. Ten sam zawodnik wymanewrował całą naszą obronę i z bliska strzelił mocno i precyzyjnie. W 90 minucie wspomniany wcześniej Gregorowicz skompletował klasyczny hat-trick ustalając tym samym wynik tego meczu.
Szkoda, że w takich okolicznościach żegnamy się z ligą w tym roku. Szkoda również, że lider Pogoń Grodzisk ma już 10 punktów przewagi i pewnie zmierza do baraży o awans do III ligi.
Wiosną jednak trzeba walczyć i z tym składem spokojnie jesteśmy w stanie osiągnąć wysokie miejsce na koniec ligi.
Runda wiosenna rozpocznie się w połowie marca. Teraz zawodnicy mają przerwę. Treningi wznowią w połowie stycznia. O tym z kim będziemy grać mecze sparingowe oraz jakie nastąpią zmiany w kadrze poinformujemy w niedługim czasie.

Błonianka Błonie – Pilica Białobrzegi 4-0 (1-0)
Bramki: Sieński 23, Gregorowicz 69, 72, 90
Pilica: F.Adamczyk – Kencel, Jaworski, B.Janiszewski, Stróżka, Karasek (75 Białecki), Strus (62 Zawadzki), Michalski, Rawski, Kucharczyk, T.Janiszewski (49 Skałbania)