Wygrana w Piasecznie. Za tydzień derby z Promną

piaseczno2018W meczu XIII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe MKS Piaseczno 2-1.
W spotkaniu z Piasecznem z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Maciej Kencel i Rafał Białecki. Od pierwszych minut za to wystąpił po dłużej przerwie Adrian Karasek.
Pierwsza połowa bardzo dobrze zaczęła się dla naszego zespołu. Już w 12 minucie Pilica przeprowadziła ładną, zespołową akcję. Kilka szybkich podań, piłkę w pole karne zagrał Damian Stanisławski, a tam dobrze ustawiony Piotr Skałbania otworzył wynik tego spotkania. Kilka minut później było już 2-0. Tym razem po raz kolejny w pole karne wbiegł Stanisławski i został sfaulowany przez obrońcę gospodarzy. Jedenastkę na bramkę zamienił nasz najlepszy strzelec Michał Kucharczyk. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej połowie szybką odpowiedź dało Piaseczno. Już w 53 minucie Bawolik uderzył na naszą bramkę i zdobył kontaktowego gola. Po strzeleniu bramki gospodarze dalej atakowali, jednak nasz zespół grał bardzo dobrze w obronie i wyprowadzał groźne kontry. Jednak przy sytuacjach m.in. Marcin Rawskiego czy ponownie Kucharczyka zabrakło precyzji. Wynik jednak nie uległ już zmianie i po ubiegłotygodniowej porażce z Mszczonowianką nasz zespół ponownie mógł się cieszyć z wygranej.
Tym samym była to już 10-ta wygrana w lidze w tym sezonie. Brawo drużyna!
W następnej kolejce czekają nas ligowe derby z Promną. Mecz rozegrany zostanie w Białobrzegach w sobotę 3 listopada o godzinie 13.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Mks Piaseczno – Pilica Białobrzegi 1-2 (0-2)
Bramki: Bawolik 53 – Skałbania 12, Kucharczyk 21 z karnego
Pilica: F.Adamczyk – W.Adamczyk, Janowski, Jaworski, Karasek, Stróżka, Rawski, Zawadzki (75 Michalski), Stanisławski (66 B.Janiszewski), Skałbania (80 T.Janiszewski), Kucharczyk (90 Strus)