Kolejne efektowne zwycięstwo. Za tydzień z Mazurem

obrazek uniwersalny artykulW meczu X kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Spartę Jazgarzew 5-0.
Pilica zaczęła to spotkanie od kilku zmian w składzie. Od pierwszych minut wystąpili Mateusz Jaworski i Bartek Michalski, a tym razem mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli Damian Stanisławski i Bartek Zawadzki.
Pierwsza połowa zaczęła się od optycznej przewagi podopiecznych trenera Bolesława Strzemińskiego. Jednak goście z Jazgarzewa bardzo mądrze bronili się praktycznie całym zespołem wyprowadzając przy tym groźne kontry, które jednak kończyły się przed polem karnym bramki Filipa Adamczyka. Nasz zespół dość długo nie mógł sforsować obrony gości. Dopiero udało się to zrobić w 29 minucie. Wtedy to po zespołowej akcji na bramkę gości uderzył Piotr Skałbania, którego strzał został zablokowany jednak w polu karnym dobrze znalazł się Rafał Białecki, który zewnętrzną częścią stopy uderzył piłkę, która ostatecznie między nogami golkipera Sparty wpadła do siatki. Cztery minuty później było już 2-0. Tym razem na bramkę gości uderzał Marcin Rawski, piłka ponownie odbiła się od obrońców, a na 16 metrze dobrze ustawiony był Bartek Janiszewski, który silnym uderzeniem zdobył drugą bramkę dla naszego zespołu. Goście próbowali odpowiedzieć, przy czym wyprowadzili dwie groźne akcje, jednak na posterunku był Filip Adamczyk.
Druga połowa ponownie zaczęła się od naszych ataków i szybko udało się jedną z pierwszych akcji w tej części skutecznie sfinalizować. W 53 minucie dośrodkował w pole karne Rafał Stróżka, bramkarz gości popełnił fatalny błąd wypuszczając z rąk piłkę w dość niegroźnej sytuacji. Na taką okazję czekał tylko nasz najlepszy strzelec Michał Kucharczyk, który z bliskiej odległości głową zdobył gola. Po tej bramce emocje ewidentnie opadły, a trenerzy obu drużyn dokonali sporych zmian w zespołach. Zmiany te przyniosły efekt tylko w naszym zespole. W 66 minucie padł najładniejszy gol w tym spotkaniu. Wprowadzony chwilę wcześniej Michał Janik zagrał dobrą piłkę do Skałbani, który dośrodkował w pole karne do wprowadzonego również w drugiej połowie Damiana Stanisławskiego, który w pełnym biegu uderzył piłkę nie dając bramkarzowi gości żadnych szans. Wynik meczu ustalił inny rezerwowy Patryk Strus, który otrzymał dobrą piłkę od Kucharczyka i płaskim strzałem zdobył piątą bramkę dla Pilicy.
- Dwie bramki, które padły w pierwszej połowie w krótkim odstępie czasowym ustaliły to spotkanie. Jestem zadowolony z postawy drużyny i kolejnego efektownego zwycięstwa. Cóż, gramy dalej i walczymy – podsumował trener Bolesław Strzemiński.
W następnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Mazurem Karczew. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 13 października o godzinie 15.

Pilica Białobrzegi – Sparta Jazgarzew 5-0 (2-0)
Bramki: Białecki 29, B.Janiszewski 33, Kucharczyk 53, Stanisławski 66, Strus 83
Pilica: F.Adamczyk – Kencel (84 W.Adamczyk), Jaworski, Janowski, Białecki (64 Janik), B.Janiszewski (60 Zawadzki), Michalski (60 Stanisławski), Stróżka, Rawski (70 T.Janiszewski), Skałbania (74 Strus), Kucharczyk