Kolejna wysoka wygrana. Za tydzień z Oskarem

raszyn2018W meczu VIII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała Ks Raszyn 5-0.
W meczu z Raszynem nie zagrali z powodu lekkich kontuzji Adrian Karasek i Mateusz Jaworski.
Pierwsza połowa zaczęła się od ataków naszego zespołu, jednak to goście pierwsi stworzyli dobrą okazję do strzelenia gola, jednak napastnik Raszyna minimalnie przestrzelił. W 24 minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Z auto mocno piłkę w pole karne wrzucił Rafał Białecki, z piłką minął się obrońca gości oraz bramkarz Raszyna, a najprzytomniej zachował się w polu karnym Michał Kucharczyk, który z bliskiej odległości głową skierował piłkę do siatki. Później nasz zespół za wszelką cenę próbował zdobywać kolejne gole jednak dobrych okazji do zmiany wyniku nie wykorzystali Damian Stanisławski i Piotr Skałbania. Dopiero sytuacja w 45 minucie dała zmianę wyniku w tym meczu. W polu karnym dobrze znalazł się ponownie znalazł się Kucharczyk minął obrońcę gości i strzelił nie do obrony.
Druga połowa zaczęła się ponownie od odważnych ataków gości, jednak trzeba przyznać, że nie było wielkiego zagrożenia pod bramką Filipa Adamczyka. W 63 minucie na dobre rozstrzygnęły się losy w tym spotkaniu. Prostopadłą piłkę w pole karne otrzymał Stanisławski i delikatnym lobem umieścił po raz trzeci futbolówkę w siatce. Można powiedzieć, że po tym golu emocje się zupełnie skończyły. Goście w obawie o utratę kolejnych goli cofnęli się zdecydowanie na własną połowę, a nasz zespół dalej atakował. Kolejną bramkę zdobyliśmy w 76 minucie. W pole karne dośrodkował Rafał Stróżka, najwyżej do piłki wyskoczył wprowadzony w drugiej połowie Michał Janik i głową skierował futbolówkę do siatki. Wynik spotkania ustalił również Janik, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Rawskiego zdobył drugą bramkę w meczu i drugą głową.
Wynik meczu nie uległ już zmianie i Pilica zdobyła kolejne trzy punkty po kolejnym efektownym i pewnym zwycięstwie. Brawo drużyna!
W następnej kolejce Pilica zmierzy się na wyjeździe z Oskarem Przysucha. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 29 września o godzinie 15.30.

Pilica Białobrzegi – Ks Raszyn 5-0 (2-0)
Bramki: Kucharczyk 22, 45, Stanisławski 63, Janik 76,88
Pilica: F.Adamczyk – Kencel (79 W.Adamczyk), B.Janiszewski, Janowski, Białecki (68 Janik), Stróżka, Rawski, Zawadzki (62 Michalski), Stanisławski (84 Bienias), Skałbania (55 Strus), Kucharczyk (74. T.Janiszewski)