Kolejna wysoka wygrana Pilicy. Za tydzień z Raszynem

obrazek uniwersalny artykulW meczu VII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Perłę Złotokłos 5-0.
W meczu z Perłą z różnych powodów nie mogli zagrać Patryk Strus, Adrian Karasek i Maciej Kencel. Od pierwszej minuty po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił Bartłomiej Janiszewski, a na ławce zaś usiadł Michał Janowski.
Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Pilicy w każdym aspekcie gry. Goście tak naprawdę od początku sprawiali wrażenie, że przyjechali z nastawieniem uzyskania jak najmniejszej porażki. Jednak kibice na pierwszego gola czekali aż do 20 minuty spotkania. Wtedy to z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkował Rafał Białecki, a tam najlepiej ustawiony był Damian Stanisławski, który mocnym uderzeniem z powietrza dał prowadzenie naszemu zespołowi. Po strzeleniu gola nasz zespół miał kilka okazji to podwyższenia wyniku jednak ten zmienił się dopiero w 35 minucie. Prostopadłą piłkę w pole karne otrzymał Piotr Skałbania, który technicznym strzałem przelobował bramkarza gości zdobywając tym samym drugą bramkę. Do przerwy mimo kilku dobrych okazji wynik nie uległ zmianie.

Od początku drugiej połowy trener Bolesław Strzemiński wprowadził Michała Janowskiego i Bartka Michalskiego zastępując Rafała Białeckiego i Bartka Zawadzkiego. W 50 minucie było już 3-0. Skałbania zagrał dobrą piłkę do Michała Kucharczyka, a ten z bliskiej odległości głową zdobył kolejną bramkę. Rywal z każdą minutą wyraźnie opadał z sił, mimo to nasz zespół strzelił kolejną bramkę dopiero w 74 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Rawski i tak umiejętnie podkręcił piłkę, że ta wpadła bezpośrednio z kornera do bramki rywali. Dziesięć minut później padła ostatnia bramka w tym meczu. W polu karnym faulowany był wprowadzony w drugiej połowie Tomasz Janiszewski i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Kucharczyk tym samym ustalając wynik w tym spotkaniu.
Cieszy kolejne wysokie zwycięstwo odniesione na własnym stadionie. W ostatnich trzech meczach Pilica u siebie wygrała trzy mecze zdobywając 19 bramek i nie tracąc ani jednej. Brawo drużyna!
W następnym meczu Pilica zmierzy się ponownie u siebie tym razem z Ks Raszyn. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 22 września o godzinie 16.

Pilica Białobrzegi – Perła Złotokłos 5-0 (2-0)
Bramki: Stanisławski 20, Skałbania 35, Kucharczyk 50, 84 – karny, Rawski 74
Pilica: F.Adamczyk – B.Janiszewski, Jaworski, Białecki (46 Janowski), W.Adamczyk (82 Król), Stróżka (85 Grodecki), Rawski, Zawadzki (46 Michalski), Stanisławski (58 Janik), Skałbania (71 T.Janiszewski), Kucharczyk