Wygrana z Legionovią. W sobotę z rezerwami Jagiellonii

obrazek uniwersalny artykulW meczu XXI kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Legionovię Legionowo 3-2.
W spotkaniu z Legionovią W Pilicy nie mogli zagrać z różnych powodów Jakub Zborowski, Aleksander Stawiarz i Oskar Wojtysiak. W bramce Bartosza Ziółko zastąpił Michał Jerke.
Pierwsza połowa fatalnie zaczęła się dla podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego. Już w 2 minucie po błędzie naszej defensywy w dobrej okazji znalazł się Górski i precyzyjnym lobem pokonał Michała Jerke. W 11 minucie było już 0-2. Po raz kolejny Górski okazał się katem dla naszej defensywy i zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. Szybko jednak nasz zespół odpowiedział, bo już w 20 minucie. Najpierw na bramkę gospodarzy uderzał Kacper Koterwas, a bramkarz sparował futbolówkę na słupek, a następnie dobił futbolówkę Adrian Kazimierczak zdobywając tym samym kontaktową bramkę. Mimo dobrych okazji z obydwu stron więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło.
Druga połowa zaczęła się od ataków Pilicy i z każdą upływającą minutą nasz zespół zaczął osiągać coraz większą przewagę, a bramka wyrównująca można rzec „wisiała w powietrzu”. Pilica dopięła swego w 73 minucie. W pole karne wbiegł Mateusz Cichocki i został faulowany przez jednego z obrońców Legionovii i sędzia główny podyktował rzut karny, którego pewnym wykonawcą był właśnie Cichocki. To nie był ostatni akcent bramkowy w tym meczu. W 77 minucie kolejna składna akcja duetu Cichocki – Kazimierczak i ten drugi znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał golkipera Legionovii i jak się później okazało był to gol na miarę trzech punktów, które są bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie w III lidze.
W następnym meczu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z rezerwami Jagiellonii Białystok. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 23 marca o godzinie 15. Już dziś serdecznie zapraszamy na ten mecz.

Legionovia Legionowo - Pilica Białobrzegi 2:3 (2:1)
Bramki: Górski 2, 11 - Kazimierczak 20, 77, Cichocki 73 z karnego
Pilica: Jerke - Kacprzycki, Jakubiec, Walasek, Chojczak, Koterwas, Nowak (85 Bryszewski), Michalski, Zawadzki, Cichocki (77 Dohojda), Kazimierczak (85 Kapela)