Remis z Wartą. W środę z Victorią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XVIII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na wyjeździe z Wartą Sieradz 1-1.
W spotkaniu z Wartą nie mógł zagrać Bartłomiej Michalski. Od pierwszych minut w oficjalnym meczu zadebiutowali z Pilicy Kacper Koterwas oraz Bartłomiej Nowak.
Pierwsza połowa zaczęła się lepiej dla gospodarzy. W 18 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najwyżej wyskoczył Adamiak i głową skierował piłkę do siatki Pilicy. Na szczęście w 22 minucie był już remis. Tym razem to Pilica miała rzut rożny i w polu karnym faulowany był Kacper Kacprzycki i sędzia podyktował rzut karnym dla Pilicy. Pewnym wykonawcą okazał się Adrian Kazimierczak. W końcówce pierwszej połowy w 41 minucie arbiter główny ukarał Kacpra Kacprzyckiego czerwoną kartką za faul przed polem karnym i nasz zespół od tego momentu grał w osłabieniu.

Druga połowa to przewaga gospodarzy, którzy grając w przewadze chcieli za wszelką cenę zdobyć zwycięską bramkę, jednak nasz zespół bardzo mądrze się bronił i ostatecznie wywiózł cenny punkt z trudnego terenu. Na dodatek kończyliśmy do spotkanie w „9” kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał wprowadzony w drugiej połowie Hubert Jakubiec.
Ważne, że udało się dowieźć korzystny wynik do końca spotkania. Pochwalić należy również skromną grupę kibiców Pilicy, która udała się na daleki wyjazd do Sieradza.
W kolejnym meczu Pilica na własnym stadionie zmierzy się z Victorią Sulejówek. Spotkanie rozegrane zostanie w środę 6 marca o godzinie 15. Już dziś serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie.

Warta Sieradz – Pilica Białobrzegi 1-1 (1-1)
Bramki: Adamiak 18 – Kazimierczak 22 z karnego
Pilica: Ziółko – Chojczak, Walasek, Kacprzycki, Zborowski, Koterwas, Zawadzki, Bryszewski (26 Stawiarz), Nowak (46 Jakubiec), Cichocki (62 Dohojda, 90 Kapela), Kazimierczak (77 Sokół)