Remis z Mławianką. W sobotę ze Świtem

obrazek uniwersalny artykulW meczu XII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na własnym stadionie z Mławianką Mława 0-0.
W spotkaniu z Mławianką z różnych powodów nie mogli zagrać Kacper Kacprzycki oraz Jakub Cegiełka. Do składu zaś powrócili Jakub Zborowski oraz Oskar Wojtysiak.
Pierwsza połowa można powiedzieć w żargonie piłkarskim, że odbyła się na obopólnych warunkach w której to stroną dominującą byli podopieczni trenera Marcina Sikorskiego, którzy częściej przebywali przy piłce, konstruowali zdecydowanie groźniejsze sytuacje, jednak generalnie to nie zmieniało obrazu tego spotkania. Warto odnotowania były sytuacje Mławianki po której goście po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieznacznie się pomylili. Natomiast ze strony Pilicy godna odnotowania była akcja po której Aleksander Stawiarz zagrał w pole karne do Oskara Wojtysiaka, a ten uderzył ponad bramkę gości.

W drugiej połowie nastąpiła szybka reakcja ze strony sztabu Pilicy i trzy zmiany, które miały ożywić poczynania w ofensywie gospodarzy. Nasz zespół osiągnął na tyle przewagę, że zepchnął gości do defensywy i konstruował raz za razem sytuacje do zdobycia gola, a swoich okazji szukali Bartosz Zawadzki, Aleksander Stawiarz oraz Adrian Kazimierczak. Goście zaś ograniczyli się do wyprowadzania szybkich kontrataków i po jednym z nich Odilon po uderzeniu futbolówki głową był bliski zdobycia gola. Pilica zaś dążyła do zdobycia gola i po ciekawej akcji i strzale z rzutu wolnego i uderzeniu Wojtysiaka piłka trafiła w poprzeczkę. W 81 minucie zawodnik gości Hurenko otrzymał drugą żółtą kartkę i Mławianka kończyła to spotkanie w osłabieniu. Mimo tego wynik spotkania nie uległ zmianie i obydwa zespoły musiały pogodzić się z podziałem punktów.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 21 października o godzinie 12.