Wysoka porażka z Bełchatowem. W sobotę do Zambrowa

obrazek uniwersalny artykulW meczu VI kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Gks-em Bełchatów 1-5.
W spotkaniu z Gks-em nie mógł zagrać jeszcze Mikołaj Napora, natomiast na ławce rezerwowych pojawił się pozyskany w ostatniej chwili Mateusz Cichocki, który ostatnio występował w Zniczu Pruszków.
Spotkanie fatalnie zaczęło się dla podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego. Już w 3 minucie Wroński zagrał w pole karne do Karpińskiego, który uderzył na bramkę, jego strzał zdołał jeszcze obronić Michał Jerke, jednak wobec dobitki Bartosiaka był już bezradny. Pięć minut później było już 0-2. Tym razem akcję duetu Wroński – Golański wykończył ten drugi i tym samym szybko przegrywaliśmy to spotkanie dwoma bramkami. Nasz zespół próbował odpowiedzieć jednak strzały Oskara Wojtysiaka czy też Bartka Zawadzkiego mijały światło bramki gości. W 32 minucie było już 0-3. W polu karnym faulowany był Wroński i sędzia główny podyktował rzut karny, którego pewnym wykonawcą był Bartosiak. Gdy wydawało się, że w tej części nie padnie więcej bramek już w doliczonym czasie gry Bartosiak znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym golkiperem i pewnym strzałem pokonał naszego golkipera kompletując tym samym hat-tricka.

Druga połowa zaczęła się od gola kontaktowego autorstwa Oskara Wojtysiaka, który w 50 minucie pokonał golkipera gości. Nasz zespół walczył, starał się za wszelką cenę, aby zdobyć choćby jeszcze jednego gola, jednak albo brakowało minimalnie skuteczności albo dobrze w bramce gości bronił golkiper przyjezdnych. Na domiar złego już w doliczonym czasie gry praktycznie w ostatniej akcji meczu Skórecki po klasycznej kontrze ustalił wynik tego meczu i goście jak najbardziej zasłużenie wysoko wygrali to spotkanie.
W kolejnym spotkaniu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 9 września o godzinie 16.