Porażka z Legionovią. W niedzielę z rezerwami Jagiellonii

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu IV kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Legionovią Legionowo 1-2.
W meczu z Legionovią z różnych powodów nie mogli zagrać Adrian Kazimierczak oraz Mikołaj Napora.
Pierwsza połowa bardzo długo była dość wyrównana i widać było gołym okiem, że żadna ze stron nie chce za bardzo zaryzykować aż do 25 minuty. Wtedy to nasz zespół zagrał szybką akcję po której Oskar Wojtysiak zagrał w pole karne do dobrze ustawionego Janka Głowackiego, który precyzyjnym uderzeniem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W 30 minucie goście wykonywali rzut rożny. Piłkę wybili nasi obrońcy i zarazem wyprowadziliśmy szybki kontratak. Gdy z piłką wychodził Wojtysiak został na 40 metrze sfaulowany przez bramkarza Legionovii, który za to przewinienie otrzymał czerwoną kartkę i goście do końca meczu grali w osłabieniu. Do przerwy mimo tego faktu wynik się nie zmienił.
Druga połowa wydawało się, że będzie spokojniejsza tym bardziej, że graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Tak jednak nie było… Legionovia dokonywała rotacji w składzie, nasi zawodnicy próbowali wychodzić z kontrami po jednej z nich co prawda padła bramka dla Pilicy, jednak sędzia główny odgwizdał pozycję spaloną. W 81 minucie goście po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska wyrównali stan meczu, a na listę wpisał się Zjawiński. Niestety sześć minut później goście zadali kolejny cios tym razem inny rezerwowy Papazjan jak się okazało zdobył zwycięską bramkę. Mimo ataków w końcówce meczu Pilica ostatecznie poniosła pierwszą porażkę na własnym stadionie od… 11 listopada 2022 roku.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 12.
Cieszy z pewnością fakt, że do zespołu ponownie dołączy Aleksander Stawiarz, który testował się w klubach z wyższych lig, jednak ostatecznie będzie występował w Pilicy w rundzie jesiennej.