Remis z Wartą. W sobotę wyjazd do Wikielca

obrazek uniwersalny artykulW meczu II kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na własnym stadionie z Wartą Sieradz 1-1.
W spotkaniu z Wartą nie mogli zagrać Jan Piasek, Adrian Kazimierczak, Michał Bryszewski oraz Mikołaj Napora.
Mecz lepiej rozpoczęli goście. Atakowali śmielej, wygrywali środek pola, sporo zamieszania w szerach Pilicy wprowadzał Koreeda. Jakichś bardzo klarownych sytuacji Warta jednak nie stwarzała, a z biegiem czasu Pilica zaczęła poczynać sobie coraz śmielej i to ona miała najlepszą okazję do objęcia prowadzenia - Oskar Wojtysiak przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką przy uderzeniu kilku metrów.
Po przerwie coraz śmielej zaczęli atakować podopieczni trenera Marcina Sikorskiego. Wspomniany Wojtysiak najpierw nie trafił w światło bramki mając przed sobą jedynie golkipera goście, chwilę później trafił w słupek, ale w przy trzeciej sytuacji już się nie pomylił pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Z biegiem czasu nasz zespół zaczął oddawać inicjatywę gościom i wyraźnie nastawiony był na grę z kontry. Gdy wydawało się, że zdołamy utrzymać prowadzenie do samego końca nadeszła 89 minuta meczu. Jeden z zawodników Warty wpadł w pole karne ogrywając wcześniej naszych obrońców i zagrał do Kity, który mimo asysty naszych obrońców zdołał się obrócić w kierunku bramki i precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania. Ostatnie minuty były dość nerwowe i goście jeszcze mocniej naciskali, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem – Gks Wikielec. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 19 sierpnia o godzinie 15.

Pilica Białobrzegi – Warta Sieradz 1-1 (0-0)
Bramki: Wojtysiak 57 – Kita 89
Pilica: Jerke - Kacprzycki (78 Cegiełka), Walasek, Kapela, Chojczak, Dohojda (73 Sokół), Zawadzki, Michalski, Głowacki (85 Świątek), Zborowski, Wojtysiak.