Porażka z Victorią. W sobotę z Wartą

obrazek uniwersalny artykulW meczu I kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Victorią Sulejówek 0-3.
W spotkaniu z Victorią oficjalnie zadebiutowali w Pilicy: Michał Jerke, Kacper Kacprzycki, Filip Kapela, Jakub Cegiełka, Jakub Zborowski, Adrian Kazimierczak, Jan Głowacki, Wojciech Chojczak, Jan Piasek oraz Wojciech Sokół.
Pierwsza połowa dość długo była wyrównana z lekką przewagą gospodarzy, którzy długo nie potrafili znaleźć skutecznego dostępu do bramki Pilicy. Dopiero w 33 minucie po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska najwyżej w polu karnym wyskoczył były zawodnik Pilicy – Konrad Rudnicki i głową skierował futbolówkę do siatki Pilicy. Dwie minuty później było już 0-2. Tym razem szybka akcja gospodarzy i mocnym strzałem na bramkę popisał się Śliwka po raz drugi pokonując naszego golkipera Michała Jerke.
Druga połowa była bardzo podobna, gospodarze spokojnie prowadzili grę, nasz zespół próbował atakować coraz odważniej, jednak w 66 minucie został skarcony po kontrze jak się później okazało wynik spotkania ustalił Świątek. Nasz zespół do końca walczył o zdobycie przynajmniej honorowej bramki, jednak ta sztuka nie udała się i ponieśliśmy porażka na inaugurację rozgrywek w III lidze.
Szansa na rehabilitację już za tydzień 12 sierpnia kiedy to na własnym boisku zmierzymy się z Wartą Sieradz. Początek spotkania o godzinie 17.

Victoria Sulejówek – Pilica Białobrzegi 3-0 (2-0)
Bramki: Rudnicki 33, Śliwka 35, Świątek 66
Pilica: Jerke – Kacprzycki, Walasek, Kapela, Zborowski (64 Chojczak), Michalski (82 Świątek), Zawadzki, Cegiełka (46 Głowacki), Wojtysiak (82 Sokół), Dohojda (82 Piasek), Kazimierczak