Remis z Unią na koniec sezonu. Bartek, Filip DZIĘKUJEMY!

unia2023W meczu XXXIV kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na własnym stadionie z Unią Skierniewice 2-2.
W spotkaniu z Unią nie mogli zagrać Olaf Uziębło, Wiktor Bućko oraz Mateusz Krawczyk.
Spotkanie poprzedziła minuta ciszy, która uczciła pamięć po zmarłym kilka dni wcześniej byłym prezesie i długoletnim działaczu naszego klubu - Marku Góralskim.
Mecz znakomicie rozpoczął się dla podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego. Już w 1 minucie w pole karne wbiegł Oskar Wojtysiak, wymanewrował dwóch defensorów gości i uderzył w krótki róg pokonując golkipera Unii. Jednak radość z prowadzenia nie trwała długo. Pięć minut później za sprawą Kłąba goście ze Skierniewic doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu spotkanie było bardzo wyrównane, aż do 28 minuty spotkania, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym Pilicy ponownie Kłąb wyprowadził gości na prowadzenie. Mimo dobrych okazji Pilicy do wyrównania do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa zaczęła się od ataków Pilicy, która za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania. Na bramkę Unii uderzali kolejno Stawiarz, Rudnicki, Winiarski czy też Kencel, jednak dość golkiper gości nie dał się pokonać. Dopiero w 74 minucie spotkania i wykonaniu przez nasz zespół rzutu rożnego w polu karnym najprzytomniej zachował się Aleksander Stawiarz i precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. W końcowym fazach tego spotkania również działo się dużo, obydwa zespoły próbowały za wszelką cenę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak mimo dobrych okazji wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.
W meczu z Unią po raz ostatni w barwach Pilicy zagrali Bartłomiej Niedziela oraz Filip Adamczyk. Bartek postanowił zakończyć swoją karierę, natomiast Filip po pięciu latach gry w Pilicy postanowił zmienić otoczenie i w nowym sezonie będzie występował w innych barwach. W 44 minucie spotkania obydwaj zawodnicy opuścili boisko, zawodnicy ustawili im w podziękowaniu szpaler, a kibice gromkimi brawami podziękowanie za godne reprezentowanie barw Pilicy.
Bartek, Filip dziękujemy raz jeszcze!
Spotkaniem z Unią Pilica zakończyła sezon ligowy 2022/2023 oraz bardzo udaną rundę wiosenną w której to nasz zespół nie przegrał ani jednego spotkania na własnym boisku.
Miłym akcentem tego spotkania była z pewnością wizyta na trybunach trenera Mistrza Polski z obecnego sezonu pana Marka Papszuna.
Teraz przed zawodnikami i trenerami zasłużone urlopy. Do treningów powrócą na początku lipca. Natomiast szczegółowe podsumowaniu sezonu przedstawimy niebawem.