Kanonada w Błoniu. W niedzielę z Olimpią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XXX kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Błoniankę Błonie 6-0.
W spotkaniu z Błonianką z różnych powodów nie mogli zagrać Mateusz Krawczyk, Patryk Walasek, Mateusz Gliński, Konrad Rudnicki oraz Wiktor Bućko.
Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak to nasz zespół objął prowadzenie w 15 minucie spotkania. Po centrze w pole karne niefortunną interwencją popisał się defensor gospodarzy, który głową skierował futbolówkę do własnej bramki. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, jednak mając dobre okazje do wyrównania nie potrafili celnie uderzyć na naszą bramkę lub dobrze spisywał się nasz blok defensywny wraz z Wiktorem Koptasem. Do przerwy więcej goli nie padło.
Druga połowa zaczęła się fantastycznie dla podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego. Już w 49 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Damiana Winiarskiego w polu karnym najlepiej ustawiony był Bartek Zawadzki, który głową skierował piłkę do siatki Błonianki. Cztery minuty później było już 3-0. Strata piłki przez gospodarzy po której Zawadzki zagrywa do Aleksandra Stawiarza, a ten płaskim strzałem podwyższył wynik w tym spotkaniu. W 77 minucie było już 4-0. Winiarski zszedł do środka pola karnego i precyzyjnym uderzeniem zdobył czwartą bramkę dla Pilicy w tym meczu. Minutę później kolejna szybka kontra naszego zespołu i po raz kolejny Stawiarz w łatwy sposób ograł obronę gospodarzy i uderzył nie do obrony. Wynik meczu w 83 minucie ustalił Aleks Stawiarz kompletując tym samym hat-tricka w tym spotkaniu.
Było to najwyższe zwycięstwo Pilicy odniesione w tym sezonie.
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 28 maja o godzinie 16.