Wygrana z Bronią. Za tydzień ze Świtem

bron2023W meczu XXV kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Broń Radom 3-1.
W spotkaniu z Bronią z różnych powodów nie mogli wystąpić Mateusz Krawczyk, Mateusz Gliński oraz Wiktor Żurawski.
Pierwsza połowa zaczęła się dość ostrożnie w wykonaniu obydwu zespołów i tak naprawdę niewiele się działo na boisku aż do 27 minuty. Wtedy to lewą stroną boiska w pole karne dośrodkował Oskar Wojtysiak do piłki najwyżej wyskoczył Damian Winiarski i głową skierował futbolówkę do siatki. Pięć minut później było już 2-0 dla Pilicy. Tym razem w pole karne wbiegł Nicolas Dohojda i został sfaulowany przez jednego z obrońców gości i sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Konrad Rudnicki. Do przerwy więcej goli nie padło.
Druga połowa zaczęła się od ataków Broni, jednak nasza defensywa grała bardzo mądrze i na niezbyt wiele pozwalała gościom z Radomia. Nasz zespół nastawił się na grę z kontry i taką okazję wykorzystał w 67 minucie spotkania. Wtedy to wprowadzony chwilę wcześniej Aleksander Stawiarz popędził na bramkę Broni oddał strzał zza pola karnego i piłka po odbiciu się od słupka po raz trzeci wpadła do siatki Broni. W 75 minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. W polu karnym faulowany był jeden z graczy gości i sędzia główny po raz drugi w tym spotkaniu podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów skutecznie uderzył Szymczak. Pilica mogła jeszcze w samej końcówce podwyższyć wynik jednak strzały Wojtysiaka oraz Bartka Niedzieli bardzo dobrze obronił bramkarz Broni. Więcej bramek już nie padło i Pilica odniosła jak najbardziej zasłużone zwycięstwo w regionalnych derbach.
Brawo Pilica!
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 29 kwietnia o godzinie 16.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Pilica – Broń:
(foto echodnia.eu)

Pilica Białobrzegi – Broń Radom 3-1 (2-0)
Bramki: Winiarski 27, Rudnicki 32 z karnego, Stawiarz 67 – Szymczak 75 z karnego
Pilica: Adamczyk – Kencel, Wiatrak, Walasek, Uziębło Michalski (87 Świątek), Zawadzki, Winiarski, Dohojda (67 Grober), Zawadzki, Wojtysiak (87 Niedziela), Rudnicki (67 Stawiarz)