Porażka w ostatnim sparingu. Za tydzień rusza liga

piaseczno2023W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek w rundzie wiosennej III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z IV-ligowym Mks Piaseczno 1-2.
Spotkanie rozegrano na sztucznym boisku w Białobrzegach.
Pierwsza połowa do praktycznie 30 minuty była dość wyrównana, a akcji z obydwu stron było nie zbyt wiele. Z daleka próbowali uderzać w zespole Pilicy Mateusz Krawczyk i Bartosz Zawadzki, jednak ich strzały były niecelne. Dopiero pod koniec tej części to goście z Piaseczna zaczęli osiągać stopniowo przewagę. Najpierw po strzale jednego z graczy gości piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później było już 1-0 dla Piaseczno, kiedy to po centrze w pole karne Wierucki wyskoczył najwyżej do piłki i głową pokonał Filipa Adamczyka. Chwilę później nastąpił przechwyt gości piłkę na 18 metrze otrzymał były gracz Pilicy Kamil Ziemnicki i uderzył nie do obrony po raz drugi umieszczając futbolówkę w siatce Pilicy.

Druga połowa była już wyrównana, w obydwu zespołach nastąpiło sporo zmian, co w znacznym stopniu miało przebieg na losy tego meczu. Pilica po jednym z szybkich przechwytów zdobyła kontaktową bramkę, której autorem był Wiktor Bućko, jednak był to jedyny gol dla naszego zespołu w tym spotkaniu.
W meczu z Piasecznem z różnych powodów nie mogli wystąpić Patryk Walasek, Piotr Drabik, Oskar Wojtysiak oraz Konrad Rudnicki.
Wiadomo również, że w Pilicy w rundzie wiosennej występować będą obrońca Kacper Wiatrak, który ostatnio występował w III-ligowej Chełmiance Chełm oraz pomocnicy Nicolas Dohojda i Jakub Świątek z juniorów Radomiaka Radom, którzy trenują z naszym zespołem od początku okresu przygotowawczego. Do Ks Błotnica na rundę wiosenną wypożyczony zaś został Damian Król. Tym samym kadra naszego zespołu jest już zamknięta.
W następny weekend startują rozgrywki w III lidze. Pilica pierwsze spotkanie zagra na wyjeździe w Legionowie z miejscową Legionową. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 4 marca o godzinie 14.

Pilica Białobrzegi – Mks Piaseczno 1-2 (0-2)
Bramka: Bućko – Wierucki, Ziemnicki
Pilica: Adamczyk - Niedziela, Żurawski, Wiatrak, Krawczyk, Grober, Gliński, Michalski, Zawadzki, Winiarski, Stawiarz oraz Koptas, Uziębło, Świątek, Dohojda, Kencel, Bućko.