Porażka z juniorami Legii

obrazek uniwersalny artykulW trzecim test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej 2022/2023 Pilica Białobrzegi przegrała z juniorami Legii występującymi w Centralnej Lidze Juniorów 2-4.
Mecz rozegrano w ośrodku Legia Trening Center, który znajduje się w Książenicach.
Początek spotkania należał do naszego zespołu. Już na samym początku Pilica objęła prowadzenie po strzale Konrada Rudnickiego. W 25 minucie gospodarze po składnej akcji doprowadzili do wyrównania. Nasz zespół jednak szybko odzyskał prowadzenie po rzucie karnym, którego pewnym egzekutorem okazał się Bartosz Zawadzki.
Druga połowa to już wiele zmian w obydwu zespołach, jednak należy przyznać, że to juniorzy Legii zdecydowanie brylowali w tej części gry. Najpierw tuż po wznowieniu gry Niedźwiecki doprowadził do wyrównania, a następnie kolejni młodzi gracze Kowalski oraz Płocki zdobyli bramki i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem młodych zawodników z Warszawy.
Spotkanie toczone było w ogromnym upale, co z pewnością dało się we znaki obydwu zespołom.
W naszym zespole po raz kolejny testowano nowych zawodników pod kątem przydatności na III-ligowych boiskach. Kilku z nich po raz kolejny zaprezentowało się całkiem dobrze, kilku jednak nie sprostało oczekiwaniom i nie będą dalej sprawdzani w naszym zespole.
Do rozpoczęcia ligi zostały dwa tygodnie. Pilica w następną sobotę 30 lipca miała rozegrać mecz kontrolny z III-ligową Stalą Stalowa Wola, jednak nasz rywal odwołał sparing. W związku z tym trenerem Marcin Sikorski intensywnie szuka nowego sparingpartnera na w/w termin. W najbliższym czasie okaże się, kto to będzie.

Legia Warszawa CLJ – Pilica Białobrzegi 4-2 (1-2)
Bramki dla Pilicy: Rudnicki, Zawadzki z karnego