Remis z Ursusem. W sobotę z Sokołem

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu XXXV kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na wyjeździe z Ursusem Warszawa 1-1.
W meczu z Ursusem z różnych powodów nie zagrali Adrian Karasek, Bartłomiej Michalski oraz Konrad Paterek. Na ławce rezerwowych zasiadł po kontuzji Wiktor Żurawski.
Pierwsza połowa zaczęła się od strzałów na bramkę gospodarzy Damiana Winiarskiego oraz Stanisława Muniaka, jednak dobrze bronił golkiper miejscowych. Ursus zdecydował się na szybkie wyprowadzenie kontrataków i po jednej z takich akcji za sprawą Neumana i fantastycznym uderzenie z przed pola karnego objął prowadzenie w tym meczu. Do przerwy mogliśmy odrobić straty jednak strzały Bartka Zawadzkiego oraz Marcina Bykowskiego z trudem, ale wybronił bramkarz Ursusa.
Druga połowa również zaczęła się od naszych ataków, ale gospodarze skutecznie bronili się do 60 minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Igora Korczakowskiego piłkę głową sprytnie uderzył Winiarski i doprowadził do wyrównania. Napór naszego zespołu nie ustawał jednak gospodarze bronili się praktycznie całym zespołem wyprowadzając przy tym groźne kontry. Mimo dobrych okazji z obydwu stron wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.
Cieszy z pewnością powrót po kontuzji do gry Kamila Czarneckiego oraz Bartłomieja Niedzieli. Wsparcie tych dwóch doświadczonych zawodników będzie niezwykle ważne w kontekście gry o skuteczne utrzymanie w III lidze.
W następnym meczu Pilica zmierzy się u siebie z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 4 czerwca o godzinie 17.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.