Wygrana ze Świtem. W środę z Ursusem

swit2022W spotkaniu XXIV kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-1.
W meczu ze Świtem z różnych powodów nie mogli zagrać Wiktor Żurawski, Adrian Karasek, Bartłomiej Niedziela oraz Konrad Paterek.
Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla podopiecznych trenera Mariusza Sawy. Już w 7 minucie na uderzenie z 20 metra zdecydował się Bartosz Zawadzki i piłka po płaskim uderzeniu wylądowała w siatce gości. W 14 minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Bartek Michalski, jednak ta zmiana nie zahamowała ofensywnych działań naszego zespołu. W 19 minucie po kolejnej składnej akcji zespołowej na strzał z dalszej odległości zdecydował się ponownie Zawadzki i piłka po raz zatrzepotała w siatce gości. W 25 minucie było już 3-0 dla Pilicy. Tym razem z boku boiska piłę otrzymał Damian Winiarski i uderzył nie do obrony po raz trzeci pokonując golkipera gości. To jest prawdziwy nokaut. Do przerwy mimo dobrych okazji wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa to mądra gra Pilicy w obronie i atak pozycyjny w wykonaniu gości, który tak naprawdę nie robił zbyt wiele zamieszania w szeregach obronnych gospodarzy. Pilica tak naprawdę mogła po 60 minutach gry zamknąć to spotkanie, jednak dobrych okazji nie wykorzystali Zawadzki oraz Muniak. Gości tak naprawdę było tylko stać na honorowe trafienie autorstwa Tkaczyka, który w doliczonym czasie gry pięknym uderzeniem zza pola karnego pokonał Filipa Adamczyka. Wynik meczu nie uległ już zmianie i Pilica mogła cieszyć z kolejnych trzech punktów, które znacznie przybliżają nasz zespół w walce o utrzymanie w III lidze.
W następnym spotkaniu Pilica zagra na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w środę 1 czerwca o godzinie 17.
(foto echodnia.eu)

Pilica Białobrzegi – Świt Nowy Dwór Maz. 3-1 (3-0)
Bramki: Zawadzki 7, 19, Winiarski 25 – Tkaczyk 90+2
Pilica: Adamczyk – Uziębło, Walasek, Kencel, Michalski (14 Klinicki), Rawski, Zawadzki, Korczakowski (89 Czarnecki), Winiarski (89 Król), Muniak (64 Bykowski), Pankowski (89 Strzałkowski)