Porażka z rezerwami Jagiellonii. W sobotę ze Świtem

jagiellonia2022W meczu XXXIII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok 1-3.
W spotkaniu z rezerwami Jagiellonii nie mogli zagrać z różnych powodów Marcin Rawski, Konrad Paterek, Kamil Czarnecki oraz Bartłomiej Niedziela.
Pierwsza połowa dość długo była wyrównana, widać było, że obydwa zespoły walczą o ligowy byt i nie chcą od początku zbytnio zaryzykować. Gospodarze wyszli na prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy to po indywidualnej akcji Bida dał prowadzenie rezerwom Jagiellonii.
Druga połowa zaczęła się dużo lepiej dla podopiecznych trenera Mariusza Sawy. W 47 minucie Stanisław Muniak po precyzyjnym uderzeniu doprowadził do remisu, z którego jednak nie cieszyliśmy się zbyt długo. W 54 minucie po faulu w polu karnym miejscowi mieli rzut karny, który na bramkę zamienił Wasilewski. Po stracie gola nasz zespół ruszył do odrabiania strat, jednak gospodarze mądrze się bronili, wyprowadzając dodatkowo groźne kontry. Po jednej z nich w 81 minucie gracz gospodarzy zdobył trzeciego gola i rozstrzygnął wynik tego spotkania.
Po tym meczu sytuacja Pilica w tabeli robi się coraz trudniejsza. Trzeba jednak walczyć do końca, dopóki jest jeszcze szansa na utrzymanie.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 28 maja o godzinie 13. Serdecznie zapraszamy na ten mecz.
Tuż po jego zakończeniu odbędzie się zapowiadany wcześniej mecz Oldboys Pilicy, rozgrywany w ramach obchodów 100-lecia powstania klubu.