Wysoka porażka z Polonią. W niedzielę z Błonianką

polonia2022W meczu XXXI kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi wysoko przegrała na wyjeździe z Polonią Warszawa 1-6.
W spotkaniu z Polonią nie mogli zagrać Bartłomiej Michalski, Bartłomiej Niedziela oraz Kamil Czarnecki.
Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla gospodarzy. W 19 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z bliskiej odległości do siatki skierował Arak. Nasz zespół próbował atakować szczególnie aktywny był Paterek jednak jego strzały skutecznie bronił golkiper gospodarzy. Polonia podwyższyła wynik tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy to po płaskim strzale Kotona piłka po raz drugi trafiła do bramki strzeżonej przez Filipa Adamczyka.

Druga połowa dała promyk nadziei na lepszy wynik, ale był to tylko chwilowy zryw naszego zespołu. W 48 minucie w polu karnym faulowany był Paterek i sędzia główny podyktował rzut karny. Jego skutecznym egzekutorem okazał się sam poszkodowany. Jednak już w 53 minucie Polonia znowu objęła dwubramkową przewagę, kiedy to do siatki trafił Piątek. Co prawda podopieczni trenera Mariusza Sawy byli jeszcze w stanie odpowiedzieć kąśliwym uderzeniem z 64 minuty autorstwa Igora Korczakowskiego, które z trudem na rzut rożny sparował Brudnicki, ale 3 minuty później stan rywalizacji na 4:1 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Pazio. Po tym golu to spotkanie mogło się skończyć, jednak w 79 minucie piątego gola poloniści zdobyli po bramce samobójczej, a wynik meczu ustalił Lewicki.
Szkoda, że spotkanie zakończyło się tak wysoką porażką, bo z pewnością na nią nie zasłużyliśmy. Jednak walczymy dalej o kolejne ligowe punkty.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z Błonianką Błonie. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 15 maja o godzinie 17.
Już dziś serdecznie zapraszamy kibiców na ten mecz.
(foto dumastolicy.pl)

Polonia Warszawa – Pilica Białobrzegi 6:1 (2:0)
Bramki: Arak 19, Koton 42, Piątek 53, Pazio 67, samobójcza 79, Lewicki 87 – Paterek 49 z karnego
Pilica: Adamczyk – Kencel, Walasek, Karasek (33 Klinicki), Żurawski, Rawski, Zawadzki (60 Bykowski, Pankowski (60 Muniak), Winiarski (73 Uziębło), Korczakowski, Paterek