Wygrana z Bronią. W niedzielę z Pelikanem

bron2022W spotkaniu XIV kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Broń Radom 2-1.
W meczu z Bronią z różnych powodów nie mogli zagrać Adrian Karasek, Bartłomiej Michalski, Bartłomiej Niedziela oraz Kamil Czarnecki.
Pierwsza część, a właściwie pierwszy kwadrans należał do Broni, która dobrze rozgrywała piłką i konstruowała groźne akcje, jednak nie były one na tyle dobre, by zdobyć gola. Potem śmielej zaczęła atakować Pilica. Po błędzie defensywy gości dobrej okazji nie wykorzystał Paterek. W 38 minucie goście objęli prowadzenie. Błąd naszej defensywy i bramkarza wykorzystał Głowacki. Jednak tuż przed przerwą nasz zespół wyrównał. Dokładnym przerzutem na drugą stronę boiska popisał się Bartek Zawadzki, piłka trafiła do Konrada Paterka, który wpadł w pole karne i nie dał tym razem szans bramkarzowi Broni. Jeszcze w samej końcówce po rzucie z autu mogliśmy objąć prowadzenie, jednak po strzale Patryka Walaska piłka powędrowała nad poprzeczką.
Druga połowa to już wyraźna przewaga Pilicy, a Broń ograniczyła się do przeprowadzania jedynie kontrataków. Najpierw groźny strzał na bramkę Damiana Winiarskiego na poprzeczkę sparował golkiper Broni, a następnie strzał wprowadzonego w drugiej połowie Kacpra Pankowskiego czy ponownie Paterka zblokowali defensorzy gości. Wreszcie nadeszła 84 minuta gry. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Igor Korczakowski zagrał idealnie na głowę do wprowadzonego w drugiej części Marcina Bykowskiego, a ten za chwilę mógł cieszyć się ze swojego gola. Po stracie gola Broń ruszyła do ataków, jednak nie były one skuteczne. Pilica mecz kończyła w „9”. Najpierw za niesportowe zachowanie z boiska usunięty został Maciej Kencel, a następnie po faulu taktycznym boisko opuścił Wiktor Żurawski. Mimo takiej sytuacji udało się dotrwać z dobrym wynikiem i ostatecznie wygrać po raz pierwszy w rundzie wiosennej.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 12.